Przejęcia i inwestorzy finansowi

W trakcie konferencji Programu Rozwoju Eksportu prezentowane są narzędzia ułatwiające pozyskiwanie informacji o potencjalnych partnerach handlowych lub spółkach, które mogą być interesującym celem przejęć.

Publikacja: 20.04.2016 21:00

Tomasz Wiśniewski, partner, szef zespołu wycen w grupie Deal Advisory w KPMG w Polsce

Tomasz Wiśniewski, partner, szef zespołu wycen w grupie Deal Advisory w KPMG w Polsce

Foto: materiały prasowe

Wskazywane są też kwestie prawno-podatkowe charakterystyczne dla danych kierunków eksportowych. Ekspansja zagraniczna wymaga przecież także znajomości kwestii formalnych, aby działalność była prowadzona zgodnie z prawem lokalnym, które często różni się od polskiego.

Konferencje stanowią także dobrą okazję do przedstawienia przykładów polskich przedsiębiorstw z różnych sektorów, które w okresie ostatnich dwudziestu kilku lat z rodzinnych, lokalnych firm przeistoczyły się w firmy zapewniające tysiące miejsc pracy oraz eksportujące do dziesiątek krajów na całym świecie. Co ciekawe, coraz częściej okazuje się, że przychody ze sprzedaży eksportowej lub działalności na rynkach zagranicznych istotnie przekraczają to, co firmy są w stanie osiągnąć na rynku krajowym. Mimo to wiele polskich firm wciąż odkłada ekspansję zagraniczną, chociaż osiągnęły już taką skalę, że rynek lokalny staje się dla nich za mały.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Gospodarka wciąż w strefie cienia
Opinie Ekonomiczne
Piotr Skwirowski: Nie czarne, ale już ciemne chmury nad kredytobiorcami
Ekonomia
Marek Ratajczak: Czy trzeba umoralnić człowieka ekonomicznego
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Klęska władz monetarnych
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Opinie Ekonomiczne
Andrzej Sławiński: Przepis na stagnację