Jaka konstytucja dla biznesu

Trzeba na nowo ułożyć relacje między urzędnikami a przedsiębiorcami, którzy dziś pełnią rolę gońców noszących dokumenty między urzędami – piszą eksperci Pracodawców RP.

Publikacja: 16.11.2016 20:07

Już niebawem zostanie ogłoszony projekt tzw. konstytucji dla biznesu, a przedsiębiorcy będą mogli wreszcie powiedzieć „sprawdzam". Poprzeczka oczekiwań jest zawieszona wysoko, gdyż według oficjalnych zapewnień członków rządu ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej są na początku listy priorytetów Rady Ministrów.

Konstytucja ma rozwiązać problemy, które od lat blokują rozwój przedsiębiorczości. Polscy przedsiębiorcy wielokrotnie wskazywali bariery w rozwijaniu biznesu, apelowali o ich usunięcie. To przygniatająca ich biurokracja, przewlekłość w załatwianiu najprostszych spraw oraz niespójne i niestabilne przepisy, za zmianami w których nie sposób nadążyć. Do tego dochodzi coś, czego nie da się w pełni ująć w ramach ustaw i rozporządzeń: nieprzyjazne, a nawet obcesowe traktowanie przez urzędników.

Pozostało 86% artykułu

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Gospodarka wciąż w strefie cienia
Opinie Ekonomiczne
Piotr Skwirowski: Nie czarne, ale już ciemne chmury nad kredytobiorcami
Ekonomia
Marek Ratajczak: Czy trzeba umoralnić człowieka ekonomicznego
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Klęska władz monetarnych
Materiał Promocyjny
Dylematy ekologiczne
Opinie Ekonomiczne
Andrzej Sławiński: Przepis na stagnację