Aktualizacja: 04.04.2019 19:20 Publikacja: 04.04.2019 18:45
Przełomem w budownictwie przyszłości mogą się stać innowacyjne materiały
Foto: materiały prasowe
Potencjał sztucznej inteligencji i zaawansowanej robotyki w dziedzinie konstruowania nowych budynków i późniejszego zarządzania nimi wydaje się dziś ogromny – wynika z raportu „Budownictwo przyszłości. Pod lupą" opracowanego przez firmę EFL.
Nowe technologie, które według raportu mają największą szansę upowszechnić się w najbliższych latach, a z czasem stać się obowiązującym standardem, to przede wszystkim rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną budynków, produkujące odnawialne źródła energii oraz tworzące inteligentne systemy zarządzające nieruchomościami. Wśród trendów obserwowanych w budownictwie XXI wieku duży potencjał rozwoju mają także nowoczesne prefabrykaty oraz nowe materiały budowlane.
Z punktu widzenia Grupy Eiffage rządowe programy wspierające zakup mieszkań nie są niezbędne. My chcemy tworzyć miejsca do życia odporne na rynkowe zawirowania – mówi Tymon Nowosielski, prezes Eiffage Immobilier Polska.
Nie patrzyłbym na ustawę jako coś, co trzeba zrobić w konkretnym czasie, by coś złapać. Zawsze znajdzie się segment rynku, który będzie zniżkował, i taki, który będzie na fali – mówi Jakub Pacholec, członek zarządu Mount TFI.
Mieszkania, które są trwałymi pustostanami, podlegają podwyższonej stawce podatku od nieruchomości jak firmowe.
Odkładanie zakupu mieszkania czy budowy domu może nie być dobrą strategią. Ta sama kwota wystarczy na coraz mniej metrów nieruchomości. Koszty rosną.
Pierwszy etap osiedla Splot Wola w Warszawie wybuduje dla Matexi firma Łucz-Bud. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się w czwartym kwartale 2026 roku.
Transport intermodalny wspiera zrównoważony rozwój kraju. Łączy w sobie zalety różnych środków transportu, które przynoszą znaczące korzyści zarówno dla gospodarki, jak i środowiska naturalnego. Jak Fundusze Europejskie pomagają nam w niego inwestować?
Nie patrzyłbym na ustawę jako coś, co trzeba zrobić w konkretnym czasie, by coś złapać. Zawsze znajdzie się segment rynku, który będzie zniżkował, i taki, który będzie na fali – mówi Jakub Pacholec, członek zarządu Mount TFI.
Wliczając sprzedany właśnie biurowiec, księgowa wartość aktywów na sprzedaż, głównie w przyszłym roku, to prawie 1,6 mld zł.
Notowany na Catalyst deweloper, spółka Ghelamco, zawarł umowę sprzedaży mającego prawie 59 tys. mkw. powierzchni do najmu biurowca Warsaw UNIT przy rondzie Daszyńskiego. Nabywcą jest szwedzka spółka Eastnine AB. To największa transakcja na rynku biurowym w Europie.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Działkę o powierzchni niemal 30 tys. mkw. w Toruniu kupiła Grupa RWS. Powstanie tam regionalny park handlowy.
Rynek magazynowy dostanie wiatru w żagle po przyjęciu ustawy o funduszach inwestujących w nieruchomości.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Liczba rozpoczynanych inwestycji magazynowych w całej Unii Europejskiej maleje od 2021 roku. Obiekty stają się coraz bardziej ekologiczne – wynika z raportu Newmark Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas