Ceny mieszkań na Wilanowie, zarówno nowych, jak i z rynku wtórnego, ciągle spadają. – To nie tylko pokłosie kryzysu, lecz również efekt bardzo dużej podaży w Miasteczku Wilanów. W ciągu kilku lat powstało tam kilka tysięcy mieszkań, a wciąż rosną nowe – mówi Edyta Krakowiak z Warszawskiej Giełdy Lokali i Nieruchomości. – W ofercie, zwłaszcza z wcześniejszych etapów budowy, przeważają mieszkania duże, powyżej 70 mkw.
Tanieć przestały jedynie kawalerki i mniejsze, dwupokojowe lokale do 50 mkw. Na duże lokale deweloperzy dają rabaty.
Atrakcyjne nowe
Klienci przeważnie kupują na Wilanowie lokale z rynku pierwotnego, gdyż nawet z uwzględnieniem kosztów związanych z ich wykończeniem są tańsze od ofert trafiających na rynek wtórny.
– Szansę na sprzedaż na rynku wtórnym mają mieszkania o unikatowej lokalizacji, niebanalnie wykończone, no i oczywiście w rozsądnej cenie – uważa Adam Zbrzeżny, szef biura RE/MAX Top Nieruchomości.
Przedstawiciele deweloperskiej spółki Qualia Development w pierwszym półroczu 2011 r. odnotowali wzrost popytu na duże „M". – Najlepiej sprzedawały się wysokiej jakości, gotowe lokale, trzy-, czteropokojowe z garderobami i pokojami kąpielowymi – mówi Agnieszka Abgarowicz z Qualia Development.