Aktualizacja: 04.11.2024 19:37 Publikacja: 14.03.2024 21:04
Kto nie musi mieszkania sprzedawać, nie sprzedaje. Woli trzymać majątek w nieruchomościach
Foto: adobestock
Wiceminister rozwoju i technologii Krzysztof Kukucki zapowiedział, że nowy program kredytowy „Na start” ma działać nie pół roku, nie rok, ale cztery lata, co ma uspokoić rynek.
Jak mówi Marek Wielgo, analityk portalu RynekPierwotny.pl, eksperci, z którymi resort rozwoju konsultował założenia programu, byli zgodni, że musi on potrwać co najmniej cztery lata.
Nowe warunki techniczne mogą sparaliżować przebudowy budynków w całym kraju. Takie wnioski można wysnuć, analizując pismo GUNB, do którego dotarła „Rz”.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Polska jest wciąż na radarze inwestorów, mimo że ubiegły rok na rynku nieruchomości był dużo słabszy od poprzednich.
Średnia cena ofertowa mkw. nowych mieszkań w Krakowie przekroczyła w lutym 16 tys. zł, w Trójmieście - 15 tys., a w Łodzi - 11 tys. zł – wynika ze wstępnych danych BIG DATA RynekPierwotny.pl.
Dostęp do tanich kredytów będzie bardziej limitowany, ale za to będzie można z nich dłużej korzystać.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Klienci, których nie obejmie nowy program tanich kredytów, spieszą się z transakcjami. Boją się kolejnych wzrostów cen.
To, że darczyńca przeleje pieniądze z darowizny nie na konto obdarowanego, ale jego wierzyciela np. w związku ze sprzedażą mieszkania nie przekreśla prawa do pełnego zwolnienia podatkowego.
Przy ulicy Solińskiej w warszawskich Włochach Dantex wybuduje 35 mieszkań. Lokale mają być gotowe w drugim kwartale 2026 roku.
15 proc. w tym, 29 proc. w przyszłym – w takim tempie ma rosnąć wartość inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych według prognoz firmy Savills.
Oferta mieszkań deweloperskich urosła. Efektem jest stabilizacja średnich cen lokali – wynika ze wstępnych danych BIG DATA RynekPierwotny.pl.
Oferta mieszkań powinna się jeszcze zwiększyć. Jest szansa na stabilizację cen – wynika z badania nastrojów rynku, które przeprowadził portal Nieruchomosci-online.pl.
Wniosek z 1949 roku dotyczący przyznania prawa własności czasowej do nieruchomości przy ul. Żerańskiej urząd miasta rozpatrzył w tym roku. Decyzja trafiła do mieszkańców bloku przy ul. Lęborskiej. – O co chodzi? – pytają zdumieni.
Nowe mieszkania w większości dużych miast staniały. Wpłynęły na to nie tylko promocje, ale i regularne przeceny – wynika z analiz portalu Tabelaofert.pl.
Badanie skuteczności wprowadzonych zmian można rozpocząć już w pierwszym roku obowiązywania nowej stawki. W przyszłości należałoby zbadać adekwatność stawki i jej realny wpływ na rynek z uwzględnieniem rozwoju sektora mieszkaniowego w kolejnych latach
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas