Aktualizacja: 02.11.2024 22:23 Publikacja: 22.02.2024 21:07
Właściciele dużych mieszkań liczą na dobrą sprzedaż po wejściu w życie nowego programu dopłat
Foto: adobestock
Rynek mieszkań trwa w zawieszeniu między wygaszonym w styczniu „Bezpiecznym kredytem 2 proc.” a programem „Na start”, który według zapowiedzi rządu ma wejść w życie w II półroczu. Kiedy dokładnie? Nie wiadomo. Najpierw była mowa o lipcu, dziś słychać, że może to być nawet jesień.
Jakie strategie na ten przejściowy czas obierają sprzedający, a jakie kupujący mieszkania? Pośrednicy mówią o niepewności, wątpliwościach, obawach o wzrost cen.
Architekci deweloperów będą pracować nawet nocami, aby zdążyć z projektami przed 1 kwietnia, kiedy to mają wejść w życie nowe zasady budowania osiedli.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Jeśli w ślad za wzrostem podaży mieszkań na wynajem nie wzrośnie popyt, może dojść do głębokiej korekty stawek. Sytuacja na rynku najmu odbije się też na sprzedaży lokali.
Deweloperzy wznowili wprowadzanie nowych inwestycji, a popyt się ustabilizował - wynika z barometru nastrojów na rynku mieszkaniowym przygotowywanego przez Otodom Analytics dla „Nieruchomości” „Rzeczpospolitej”.
Osiedla wkomponowane w wielofunkcyjne kompleksy są jak minimiasta, gdzie wszystko jest na wyciągnięcie ręki.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Inwestycje, które powstały niezgodnie z przepisami, powinny być w pilnym trybie „ucywilizowane”, dostosowane do obowiązujących norm – mówi Piotr Sobczak, dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania.
Prezydent Miasta Kołobrzeg ma zaszczyt przedstawić państwu ofertę inwestycyjną w najpiękniejszym polskim uzdrowisku.
W każdym mieście są pewne fragmenty tkanki miejskiej, które uległy degradacji bądź przestały funkcjonować. Wtedy ich zamiana na nowy budynek ma sens. Wzbogaca istniejącą tkankę miejską o nowe funkcje – mówi Wojciech Dzwonkowski, dyrektor departamentu rozwoju w BPI Real Estate Poland.
Nieruchomościowa grupa wyszła z ciążącego jej rynku. Skupi się na Polsce i Niemczech.
Pilotujący między innymi prace nad ustawą o dopłatach do kredytów mieszkaniowych Jacek Tomczak zrezygnował z funkcji. Mówi o czarnym PR i wojnie hybrydowej wymierzonej w ministerialne projekty.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Minister rozwoju po weekendzie zaprezentuje na forum rządu zaktualizowany program mieszkaniowy. Wcześniej rozliczy wiceministra.
Nadal będzie istniała możliwość dofinansowania do wymiany kotła na paliwo gazowe, ale wyłącznie w zestawach zawierających odnawialne źródła energii - tak wynika z projektu Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
Po pierwszej transakcji w Warszawie inwestorzy z rynku PRS planują zacieśnić współpracę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas