Aktualizacja: 22.02.2025 14:57 Publikacja: 07.03.2024 15:33
Foto: Mat.prasowe
Marcelińska 18 to inwestycja spółki Eiffage Immobilier Polska, dewelopera wywodzącego się z Francji. Generalnym wykonawcą jest jej siostrzana spółka – Eiffage Polska Budownictwo.
W dwóch budynkach u zbiegu ul. Marcelińskiej i Polnej deweloper zaplanował 144 mieszkania o powierzchni od 25 do 140 mkw. Powstanie też klub mieszkańca ze strefą relaksu i kuchnią. Dachy budynków zostaną pokryte roślinnością. Do podlewania zieleni będzie można wykorzystywać gromadzoną deszczówkę.
Sprzedaż mieszkań na osiedlu Legnicka Vita rozpoczyna Develia. Lokale mają być gotowe w drugim kwartale 2026 roku.
Przedsprzedaż mieszkań na osiedlu Milanówek Zdrój w podwarszawskim mieście rozpoczyna Trei Real Estate. Firma ma w planach kolejne inwestycje w Polsce.
Wielofunkcyjne miasteczko z zielonymi osiedlami, usługami, rekreacją i parkiem przemysłowym – taki plan zagospodarowania Płaszowa i Rybitw w Krakowie przedstawia Fundacja Klaster Rybitwy.
Sprzedaż mieszkań we wrocławskiej inwestycji rozpoczyna Apsys Polska.
Kupujący i deweloperzy dość spokojnie reagują na rządowe zapowiedzi nowego programu wsparcia kredytobiorców. Rynek działa po swojemu.
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Kancelaria Sejmu podwyższyła comiesięczny ryczałt dla parlamentarzystów na najem mieszkania w stolicy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja może budzić kontrowersje, bo od wielu miesięcy stawki na rynku najmu w Warszawie wcale nie rosną.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas