Aktualizacja: 23.02.2025 05:54 Publikacja: 30.01.2024 11:28
Masterplan projektu FSO Park spółki OKAM.
Foto: Mat. prasowe
Grupa OKAM chwali się rekordową sprzedażą mieszkań. W tym roku chce zakończyć prace przygotowawcze przy flagowej inwestycji w Warszawie i szykuje się do kolejnych emisji obligacji.
W 2023 r. deweloper sprzedał ponad 500 mieszkań. Nie podał, ile nabywców znalazł rok wcześniej – jest to jednak wynik najlepszy w historii. - OKAM ambitnie wchodzi w 2024 r. Kontynuujemy strategię zakładającą sprzedaż rokrocznie ok. 500 mieszkań w segmentach medium plus i premium w atrakcyjnych lokalizacjach. Rozbudowujemy również bank ziemi – zaznaczył Marcin Michalec, prezes OKAM Capital.
FSO Park to największy z trzech wielkoformatowych projektów na terenach zdominowanych kiedyś przez fabrykę aut.
Ćwierć wieku zajmie budowa miasta w mieście na pofabrycznych terenach w Warszawie.
Smart home w mieszkaniu poprawia komfort i bezpieczeństwo domowników. Obniża też rachunki za media.
Okam zakończył sprzedaż mieszkań z drugiego etapu inwestycji na terenach po dawnej fabryce Pollena Uroda w Warszawie. Firma rozpoczyna rewitalizację budynku Warzelnia.
Pustych działek jest coraz mniej. Deweloperzy sięgają po zabudowane biurowcami i galeriami parcele. Burzenie trwa.
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Kancelaria Sejmu podwyższyła comiesięczny ryczałt dla parlamentarzystów na najem mieszkania w stolicy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja może budzić kontrowersje, bo od wielu miesięcy stawki na rynku najmu w Warszawie wcale nie rosną.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas