19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 07:12 Publikacja: 24.11.2022 21:28
W miejscu nieczynnego basenu przy ul. Głowackiego w Olsztynie spółka deweloperska Inpro wybuduje osiedle Metamorfoza
Foto: mat. pras.
Rewitalizację terenu przy ul. Głowackiego w Olsztynie przygotowuje spółka deweloperska Inpro. W miejscu nieczynnego basenu, który jest już rozbierany, powstanie osiedle Metamorfoza. W trzech budynkach deweloper zaplanował mieszkania i lokale usługowe. Będzie też ogólnodostępny park.
Rozbiórka starych zabudowań ma się zakończyć w styczniu 2023 r. Start inwestycji deweloper zapowiada na 2024–2025 r. – Budowa osiedla w Olsztynie połączona z rozbiórką to nie pierwsza taka inwestycja w historii naszej firmy – mówi Rafał Zdebski, dyrektor handlowy w Inpro. – Bardzo często przed rozpoczęciem budowy konieczne jest wyburzenie starszych obiektów. Przykładami takich zrealizowanych przez nas inwestycji są Rytm, Kwartał Uniwersytecki, Kwartał Kamienic, Synteza Miasta i Start w Gdańsku, Kamienica Orłowska w Gdyni, Kamienica Sopocka w Sopocie i Dom Zdrojowy w Jastarni – wskazuje dyrektor.
Rewitalizację terenu przy ul. Głowackiego w Olsztynie przygotowuje spółka Inpro. W miejscu nieczynnego basenu wyrosną mieszkania. Trwają prace rozbiórkowe.
Nasze nowe inwestycje są rozłożone na lata i położone w znakomitych lokalizacjach, więc wierzymy, że obronią się biznesowo - mówi Łukasz Ciesielski, dyrektor zarządzający Strabag Real Estate w Polsce.
Przy ul. Ślężnej we Wrocławiu Develia wybuduje niemal 100 mieszkań. Stojący pod tym adresem stary biurowiec zostanie wyburzony.
Warszawski Ilmet, krakowska Plaza. Budynki znikną z powierzchni ziemi. Ustąpią miejsca nowocześniejszym obiektom.
Metr nowego mieszkania w sercu stolicy kosztuje średnio 38 tys. zł. W podwarszawskich powiatach jest pięć razy taniej.
Należności z usług hotelowych i konferencyjnych to nie przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze. Hoteli nie dotyczą więc szczególne obowiązki dotyczące tzw. spółek nieruchomościowych.
Socjalistyczny hiszpański rząd Pedro Sancheza chce nałożyć podatek wynoszący 100 proc. na ludzi spoza UE, którzy kupują hiszpańskie nieruchomości.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji użytkowników chcących uzyskać dostęp do treści ksiąg wieczystych.
Spółka Matexi Polska dostała pozwolenie na użytkowanie budynku na warszawskiej Pradze-Północ. Jedną ze ścian kamienicy ozdobił mural Tytusa Brzozowskiego.
Legalność miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może zostać zakwestionowana poprzez wniesienie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Dom rodzinny w Albuquerque z pozoru wygląda na przeciętny, a jednak odwiedzają go setki turystów dziennie – wszystko przez to, że występował w popularnym serialu „Breaking Bad”. Właścicielka po latach ma dość i sprzedaje dom Waltera White’a.
Taryfy za wodę i odprowadzanie ścieków znów będą ustalać gminy. Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas