Aktualizacja: 19.02.2025 21:32 Publikacja: 14.09.2023 21:07
FSO Park to trzeci duży projekt przywracający tę atrakcyjną część Warszawy mieszkańcom
Foto: mat. pras.
W 2022 r. OKAM odebrał od „Nieruchomości” „Rzeczpospolitej” nagrodę Real Estate Impactor w kategorii „wizja” za zakup w 2021 r. 62-ha działki po Fabryce Samochodów Osobowych w Warszawie pod gigantyczne przedsięwzięcie wielofunkcyjne. Inwestor przedstawił właśnie master plan – koncepcję zagospodarowania terenu. O skali projektu FSO Park niech świadczy to, że jego pełna realizacja ma zabrać ćwierć wieku.
Poprzemysłowy obszar na prawym brzegu Warszawy, którego granice wyznaczają Wisła, linia kolejowa, trasa Armii Krajowej i rondo Starzyńskiego, przecięty kilkupasmową ulicą Jagiellońską wraz z linią tramwajową, przechodzi metamorfozę i docelowo stanie się tętniącym życiem miastem w mieście.
Ćwierć wieku zajmie budowa miasta w mieście na pofabrycznych terenach w Warszawie.
W zrewitalizowanej Warzelni w kompleksie Bohema na warszawskiej Pradze-Północ powstanie niemal 70 apartamentów.
Smart home w mieszkaniu poprawia komfort i bezpieczeństwo domowników. Obniża też rachunki za media.
Deweloper ma już pozwolenie na budowę niemal 350 lokali przy ul. Dowborczyków.
Śmiałe wizje, godne naśladowania inicjatywy oraz zrównoważone kształtowanie przestrzeni w cieniu wojny i pandemii. Za nami VI edycja imprezy Real Estate Impactor, czyli autorskiego spojrzenia dziennikarzy „Rzeczpospolitej” na rynek nieruchomości.
Fundamenty rzetelnego raportowania zagadnień ESG zgodnie z ESRS oraz wskazanie na istotne zagadnienia praktyczne, które pozwolą na prawidłowe przeprowadzenie procesu identyfikacji koniecznych ujawnień, zbierania danych i raportowania w firmie.
Okam planuje rewitalizację budynków przy ul. Przędzalnianej 71 w Łodzi. Powstaną też nowe obiekty. Kompleks zaoferuje mieszkania, lokale usługowe i biura.
„Klucz do mieszkania” to nowy program rozwoju mieszkalnictwa w Polsce, który opiera się na trzech elementach – wsparciu mieszkalnictwa komunalnego, społecznego i własnościowego. Jakie są jego główne założenia i na jaką pomoc będzie można liczyć?
W 2024 r. aż 44 proc. kupujących poszukiwało mieszkania jednocześnie na rynku wtórnym i pierwotnym – wynika z analiz Nieruchomosci-online.pl.
Ledwie resort rozwoju ogłosił założenia nowego programu mieszkaniowego, a już pojawiły się pierwsze oferty lokali „z rządową dopłatą”. Czy projekt może wywołać gorączkę na rynku?
Rada miejska Barcelony i organizacja non profit Fondació Habitat 3 osiągnęły porozumienie w sprawie odkupienia budynku mieszkalnego Casa Orsola od funduszu Lioness Inversiones. Lokatorzy mogą już spać spokojnie. Tysiące innych w tym mieście muszą nadal walczyć.
Wydłuży się okres, w którym inwestorzy będą mogli otrzymać „wuzetkę”. Jeśli jednak gmina, mimo przedłużenia terminu, spóźni się z uchwaleniem planu ogólnego, będzie musiała liczyć się z wypłatą odszkodowań.
Spółki komunalne zarządzające infrastrukturą przesyłową często eksploatują urządzenia posadowione na cudzych nieruchomościach. Na jakich zasadach mogą korzystać z tych gruntów?
Zasiedzenie może obejmować udział we własności lokalu, jednak nie dotyczy sytuacji, w której dana nieruchomość nie została jeszcze wyodrębniona jako samodzielny lokal. Nie jest więc możliwe np. zasiedzenie pokoju.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas