Aktualizacja: 21.02.2025 11:27 Publikacja: 12.09.2023 09:55
Foto: Adobe Stock
Jak ogłasza firma, w REDD zainwestowali Tomasz Trzósło (prezes EPP), Bartosz Mierzwiak (były dyrektor zarządzający w Logicor) i Krzysztof Kalicki (w radzie nadzorczej Deutsche Bank Polska). W obecnej rundzie inwestycyjnej adresowanej do aniołów biznesu spółka zebrała 6,5 mln zł. - To silny sygnał, że przyszłość nieruchomości komercyjnych wiąże się z transformacją cyfrową, która jest misją naszej firmy – zaznaczają przedstawiciele REDD w komunikacie.
Warszawa to moje miejsce na ziemi – mówi Piotr Smagała, współzałożyciel i wiceprezes ds. sprzedaży i produktu w REDD.
Wszechobecna drożyzna skłania firmy wynajmujące biura do skrupulatnego liczenia kosztów. Część najemców rozważa przeprowadzkę do mniejszej siedziby. W cenie jest elastyczność, funkcjonalność i nowoczesne technologie.
Dla części firm łakomym kąskiem stają się starsze odświeżone i gotowe do wynajmu biura. W cenie są wciąż coworki.
Tomasz Olszewski, ekspert rynku nieruchomości komercyjnych, dołącza do REDD Group jako strategiczny inwestor.
Zainteresowaniem cieszą się biura, które ewoluują razem z najemcą. Można je dostosować do zmieniających się potrzeb.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas