Aktualizacja: 22.02.2025 04:36 Publikacja: 09.01.2023 11:46
Foto: Mat. prasowe
W zarządzie Grupy Tomasz Olszewski zasiądzie obok Tomasza Ogrodzkiego i Piotra Smagały.
Tomasz Olszewski ma 28 lat doświadczenia na rynku nieruchomości magazynowych i przemysłowych. Przez ostatnie lata pracował w firmie doradczej JLL. Pośredniczył i doradzał w transakcjach dla takich klientów jak Procter & Gamble, Unilever, Nestlé, Antalis, Volkswagen, Gestamp, H&M, Coty, FM Logistic, Orsay, ACP Pharma.
Żyjemy w najbardziej fascynującym czasie w historii – mówi Tomasz Ogrodzki, dyrektor generalny REDD Group.
Budowa części planowanych biurowców zależy od pozyskania kluczowego najemcy. Deweloperzy stawiają na mixed-use.
Deweloper zasili swoje budynki czystą energią elektryczną.
W drugim i trzecim kwartale w nowoczesnych biurowcach w Warszawie wynajęto ok. 220 tys. mkw. Ponad 55 proc. - na Woli, w ścisłym sąsiedztwie ronda Daszyńskiego – podaje REDD.
W czasach galopującej inflacji rosną czynsze za biura i magazyny. Najemcy mogą jednak wynegocjować okresowe zwolnienie z płatności. Co jeszcze jest w pakietach zachęt stosowanych przez właścicieli budynków komercyjnych?
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Kancelaria Sejmu podwyższyła comiesięczny ryczałt dla parlamentarzystów na najem mieszkania w stolicy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja może budzić kontrowersje, bo od wielu miesięcy stawki na rynku najmu w Warszawie wcale nie rosną.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas