Aktualizacja: 22.02.2025 05:05 Publikacja: 15.08.2023 15:32
Foto: Mat.prasowe
Budowa pierwszego w Lublinie osiedla PRS (Private Rented Sector, czyli najem instytucjonalny) spółki PFR Nieruchomości już się rozpoczęła. Mieszkania na wynajem powstaną przy ul. Krochmalnej, na terenach dawnej cukrowni.
Trzy bloki oprócz 388 mieszkań pomieszczą ponad 20 lokali usługowych w parterach budynków. Najwięcej będzie mieszkań dwu- i trzypokojowych, ale zaplanowano też kawalerki i lokale z czterema pokojami. W garażu podziemnym znajdzie się ponad 400 miejsc postojowych. Za projekt architektoniczno-urbanistyczny osiedla odpowiada pracownia Stelmach i Partnerzy. Osiedle ma być gotowe pod koniec 2025 roku.
Polacy będą mieszkania wynajmować. Z przymusu, bo na zakup coraz droższych nieruchomości nie będzie ich stać. Ale są i lokatorzy dobrowolni.
Wynajem mieszkań nie przynosi już kokosów, choć są miejsca, gdzie można dobrze zarobić. Studenci uratują najmy?
Papier i długopis? Nie, to zbyt czasochłonne. Rynek najmu mieszkań czerpie garściami z nowoczesnych technologii.
Polacy będą wynajmować lokale z konieczności. Na zakup nieruchomości będą mogli sobie pozwolić tylko najbogatsi. Tak może być już w 2030 roku - wynika z raportu firmy doradczej ThinkCo.
Na działce o powierzchni niemal 6 ha przy ul. Starkiewicza w Szczecinie PFR Nieruchomości planuje budowę ok. 800 mieszkań na wynajem instytucjonalny.
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Kancelaria Sejmu podwyższyła comiesięczny ryczałt dla parlamentarzystów na najem mieszkania w stolicy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja może budzić kontrowersje, bo od wielu miesięcy stawki na rynku najmu w Warszawie wcale nie rosną.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas