Aktualizacja: 19.02.2025 21:22 Publikacja: 18.05.2023 21:13
Młodzi ludzie często wolą mieszkania wynajmować. Niespecjalnie zależy im na własności
Foto: shutterstock
Na polski rynek najmu mieszkań wchodzi start-up Milluu. Założona w 2019 r. platforma ma już w swoim portfolio ponad 300 mieszkań w Rumunii.
Florin Stoian, prezes Milluu, podkreśla, że firma zdejmuje z właścicieli mieszkań cały ciężar związany z najmem, przejmując ich wszystkie zadania. To m.in. ocena nieruchomości, dopasowanie stawki do rynkowych realiów, zarządzanie online wizytami najemców, prześwietlenie lokatora. – Cały proces najmu i opieka nad wynajmowanym lokalem są w pełni cyfrowe – mówi Stoian. – Weryfikacja najemcy w aplikacji odbywa się na podstawie dostarczonych przez niego dokumentów, referencji i baz dłużników.
Na polski rynek wchodzi startup Milluu. Cyfrowa platforma ma pomóc w procesie wynajmu nieruchomości.
Nawet milion mieszkań „z plusem” do 2030 roku zapowiadało PiS przed poprzednimi wyborami. Teraz ogłasza wygaszenie sztandarowego programu, który zakończył się spektakularną klęską. Jednocześnie padają kolejne obietnice, które podaży mieszkań jednak nie zwiększą.
Pomimo rosnącej zdolności kredytowej przeciętny klient może sobie pozwolić jedynie na kawalerkę albo małe dwa pokoje – wynika z analiz Metrohouse i Credipass.
Przybywa ofert mieszkań na wynajem. Właściciele dłużej czekają na lokatorów. Część najemców zmieni zdanie i kupi lokal na tani kredyt.
Ofert najmu mieszkań przybywa, chętnych brakuje, czynsze spadają – wynika z analiz portali Morizon.pl i Gratka.pl.
Fundamenty rzetelnego raportowania zagadnień ESG zgodnie z ESRS oraz wskazanie na istotne zagadnienia praktyczne, które pozwolą na prawidłowe przeprowadzenie procesu identyfikacji koniecznych ujawnień, zbierania danych i raportowania w firmie.
Okam planuje rewitalizację budynków przy ul. Przędzalnianej 71 w Łodzi. Powstaną też nowe obiekty. Kompleks zaoferuje mieszkania, lokale usługowe i biura.
„Klucz do mieszkania” to nowy program rozwoju mieszkalnictwa w Polsce, który opiera się na trzech elementach – wsparciu mieszkalnictwa komunalnego, społecznego i własnościowego. Jakie są jego główne założenia i na jaką pomoc będzie można liczyć?
W 2024 r. aż 44 proc. kupujących poszukiwało mieszkania jednocześnie na rynku wtórnym i pierwotnym – wynika z analiz Nieruchomosci-online.pl.
Ledwie resort rozwoju ogłosił założenia nowego programu mieszkaniowego, a już pojawiły się pierwsze oferty lokali „z rządową dopłatą”. Czy projekt może wywołać gorączkę na rynku?
Rada miejska Barcelony i organizacja non profit Fondació Habitat 3 osiągnęły porozumienie w sprawie odkupienia budynku mieszkalnego Casa Orsola od funduszu Lioness Inversiones. Lokatorzy mogą już spać spokojnie. Tysiące innych w tym mieście muszą nadal walczyć.
Wydłuży się okres, w którym inwestorzy będą mogli otrzymać „wuzetkę”. Jeśli jednak gmina, mimo przedłużenia terminu, spóźni się z uchwaleniem planu ogólnego, będzie musiała liczyć się z wypłatą odszkodowań.
Spółki komunalne zarządzające infrastrukturą przesyłową często eksploatują urządzenia posadowione na cudzych nieruchomościach. Na jakich zasadach mogą korzystać z tych gruntów?
Zasiedzenie może obejmować udział we własności lokalu, jednak nie dotyczy sytuacji, w której dana nieruchomość nie została jeszcze wyodrębniona jako samodzielny lokal. Nie jest więc możliwe np. zasiedzenie pokoju.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas