Aktualizacja: 08.11.2024 16:31 Publikacja: 08.06.2023 21:10
Foto: Mat.prasowe
Ruszyły inauguracyjne posiedzenia Komitetu ds. Nieruchomości przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Jakie cele przyświecały powołaniu tego gremium?
Komitet ukonstytuował się pod koniec kwietnia, a inauguracyjne posiedzenia członków odbyły się w dwóch turach, 30 maja i 6 czerwca. KIG jest największą niezależną organizacją biznesu w Polsce i reprezentuje największą liczbę przedsiębiorców, łącząc 160 organizacji biznesowych. Komitet ds. Nieruchomości to 21. komitet, jaki powstał w ramach struktury organizacyjnej KIG. Dla mnie ta liczba jest szczególnie ważna, bo przywodzi na myśl 21 postulatów Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego z sierpnia 1980 r.
Dwa największe fundusze hipoteczne wypłaciły seniorom w ciągu trzynastu lat prawie 30 mln zł.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Po dynamicznym wzroście w ostatnich latach rynek może spowolnić. Jego fundamenty są jednak w długim terminie bardzo mocne.
Rządowy program to kredyt trzy razy tańszy od komercyjnego, zdolność ma być liczona bardziej liberalnie. Chętnych nie zabraknie. Deweloperzy są w stanie dostosować podaż – powiedział w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Bartosz Turek, główny ekonomista HREIT.
Po chudszym ubiegłym roku deweloperzy mieszkaniowi i komercyjni ruszyli po finansowanie dłużne do funduszy i Kowalskich. Powracająca koniunktura zachęca do inwestycji, ale wyzwaniem są wysokie koszty długu.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Firmy może i nie budują więcej, ale zmieniają strukturę oferty. Więcej lokali powstaje z myślą o tanim kredycie. Ich ceny są niższe od obecnej średniej.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
W październiku deweloperzy wprowadzili na rynek więcej mieszkań niż sprzedali. Średnie ceny lokali utrzymały się na poziomie z września.
Właściciel IKEA, szwedzka firma Ingka Group, sprzedał swoje ostatnie aktywo w Rosji - centrum dystrybucyjne pod Moskwą. Koncern określał centrum „kluczem do rozwoju IKEA w Rosji”. Magazyn o powierzchni prawie 180 tys. mkw obsługiwał wszystkie lokalne centra koncernu.
Obiekty w Ogrodach Ulricha, zrewitalizowanym kompleksie na warszawskiej Woli, uzyskały ekologiczne certyfikaty BREEAM.
Sprzedawca nieruchomości odpowiada za wady przedmiotu sprzedaży, nawet jeśli o nich nie wiedział.
100 mln euro pożyczył Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju deweloperowi, który zbuduje mieszkania na wynajem w Gdańsku i Wrocławiu.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Najem na doby nakręca ceny i stawki wynajmu mieszkań? To błędna teza, niemniej ta część rynku wymaga uregulowania.
Prawo powinno zacząć odzwierciedlać rzeczywistość, która się zmieniła po pandemii. Dużo dobrego dał lex deweloper, ale zaraz zniknie – mówią Anna Suchodolska i Katarzyna Szymborska, członkinie zarządu White Stone Development.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas