Aktualizacja: 22.02.2025 22:00 Publikacja: 06.04.2023 21:02
Wola to najszybciej rozwijający się rynek biurowy Warszawy
Foto: mat. pras.
Na największym rynku biurowym w Polsce widać wzrost aktywności deweloperów w zakresie planowanych inwestycji, jeśli mierzyć to pozwoleniami na budowę – wynika z IV edycji raportu „Warsaw Crane Survey” autorstwa Deloitte.
W 2022 r. w Warszawie deweloperzy uzyskali siedem pozwoleń na budowę biurowców, o pięć więcej niż rok wcześniej i najwięcej od trzech lat. Szacunkowa powierzchnia tych obiektów to prawie 143 tys. mkw., o 200 proc. więcej rok do roku. Z drugiej strony deweloperzy uzyskali jedną decyzję o warunkach zabudowy, podczas gdy w 2021 r. „wuzetek” było pięć.
5,8 mld euro to wartość inwestycji na polskim rynku nieruchomości w 2022 r. Jedna trzecia inwestorów pochodziła z USA – podaje EY w nowym raporcie.
Miasto w mieście z sercem w postaci parku, czyli budowanie w erze ESG.
Grupa Karimpol ma już pozwolenie na drugi biurowiec w warszawskim kompleksie. Budowa ma się rozpocząć jesienią.
Niemal 60 proc. biurowców w Polsce to budynki klasy A – wskazuje portal finne.
Deweloper pozyskał ponad dwa miliardy złotych na refinansowanie kompleksu Varso Place.
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Kancelaria Sejmu podwyższyła comiesięczny ryczałt dla parlamentarzystów na najem mieszkania w stolicy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja może budzić kontrowersje, bo od wielu miesięcy stawki na rynku najmu w Warszawie wcale nie rosną.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas