Aktualizacja: 17.11.2024 23:28 Publikacja: 20.02.2023 11:34
Foto: Adobe Stock
- Wśród budynków klasy A i B nieruchomości tej pierwszej klasy stanowią zdecydowanie największy procentowy udział w Krakowie - 73,2 proc. (172 budynki klasy A, 63 budynków klasy B), Wrocławiu 66,7 proc. (116 klasy A, 58 klasy B oraz Poznaniu 66,1 proc. (82 klasy A, 42 klasy B) - wynika z raportu portalu finne (marka należąca do REDD Group).
- Dlaczego w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu mamy do czynienia z największym udziałem budynków tej klasy? Są to rynki, które w ostatnich latach bardzo intensywnie się rozwijały, a większość budynków biurowych powstała w ciągu ostatnich dziesięciu lat - mówi Krzysztof Foks, ekspert platformy REDD i finne. - Pozwoliło to na budowę obiektów o wysokim standardzie i zastosowanie nowoczesnych technologii – wyjaśnia analityk.
Sześciokondygnacyjny biurowiec powstał w rejonie ul. Świętojańskiej, Władysława IV i al. Piłsudskiego. Na parterze są lokale gastronomiczne.
Do biurowca przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie wprowadzają się kolejne firmy. Zajmują nawet całe piętra.
Wybór miejsca i sposobu pracy, opieka medyczna, ale i komfortowe biuro ze świetnym adresem – tego chce pracownik.
W całym kompleksie biurowym przy al. Walentego Roździeńskiego w Katowicach może pracować ok. 6 tys. osób.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Właściciele biurowców do lokali usługowo-handlowych nie zawsze chcą wpuszczać nowe, nieznane marki.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Trzeci kwartał na rynku biur to czas zawierania największych umów najmu. Jako przyczynę eksperci wskazują zmianę nastawienia firm do pracy zdalnej. Coraz więcej decyduje się na powrót pracowników, co zwiększa popyt na dobre powierzchnie.
15 proc. w tym, 29 proc. w przyszłym – w takim tempie ma rosnąć wartość inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych według prognoz firmy Savills.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Pod koniec września na ośmiu głównych rynkach regionalnych do wynajęcia od zaraz było ponad 1,1 mln mkw. biur - wynika z analiz Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK).
AI to element proptechu, który przyniesie najwicej zmian na rynku nieruchomości komercyjnych – oceniają eksperci BNP Paribas Real Estate.
Wybór na rynku biur serwisowanych jest coraz większy. Coworkingi wybierają m.in. firmy z sektora finansów, mediów, logistyki, cyberbezpieczeństwa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas