Aktualizacja: 21.02.2025 11:25 Publikacja: 24.11.2022 14:34
Foto: Mat.prasowe
Centrum Nowe Bielawy w Toruniu otwarto w 2002 roku. Położony niecałe 15 minut od Starego Miasta obiekt oferuje 25 tys. mkw. powierzchni najmu. Działa tam 70 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Obok powstał pierwszy park handlowy. Kolejny ma być gotowy wiosną przyszłego roku.
– Rozbudowa Nowych Bielaw umożliwia nam wprowadzenie nowych konceptów i marek – mówi Barbara Wojdełko ze spółki Newbridge. Firma inwestuje w centra handlowe typu convenience oraz parki handlowe.
Dwa obiekty M Park - w Rawie Mazowieckiej i Lubawie otworzyła firma LCP Properties.
Obiekt w podwarszawskiej miejscowości Łubna zaoferuje 10 tys. mkw. powierzchni najmu.
Nowy obiekt handlowy firmy Scallier powstanie na bazie dawnej Galerii Ozimskiej, której największym najemcą był hipermarket Tesco.
Park handlowy przy ul. Warszawskiej w Łomiankach spółka Ghelamco Poland sprzedała grupie LCP Properties.
To 31 park handlowy firmy Trei Real Estate w Polsce. Pierwszy w województwie świętokrzyskim. Wartość inwestycji: 9,8 mln euro.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas