Aktualizacja: 21.02.2025 23:02 Publikacja: 17.10.2022 16:18
Foto: Mat.prasowe
Park handlowy Glinianka powstaje na działce o powierzchni ponad 3 ha. W obiekcie o powierzchni 10 tys. mkw. znajdzie się 16 lokali. Operatorem spożywczym będzie supermarket Carrefour. Obiekt ma być otwarty wiosną 2023 roku. Pierwsi najemcy odbiorą lokale już w grudniu tego roku.
Inwestycję prowadzi spółka z grupy REDKOM Development. Partnerem biznesowym inwestycji jest Scallier. Firma odpowiada za komercjalizację obiektu.
Park handlowy przy ul. Warszawskiej w Łomiankach spółka Ghelamco Poland sprzedała grupie LCP Properties.
Park handlowy w Andrychowie od firm Equilis i Acteeum Group kupuje izraelska spółka BIG Shopping Centres.
Trei Real Estate Poland powiększa sieć parków handlowych. Obiekt w Skarżysku-Kamiennej ma być otwarty 17 sierpnia. Nieruchomość jest w pełni skomercjalizowana.
Budowę parku handlowego przy ul. Drogowców w Częstochowie zakończyła firma DOR Group. Pierwsze sklepy otworzą się w przyszłym tygodniu.
Do grona najemców obiektu logistycznego 7R Park Poznań West sieć handlowa dołączy w sierpniu. Zajmie niemal 10,9 tys. mkw. powierzchni biurowo-magazynowej.
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Kancelaria Sejmu podwyższyła comiesięczny ryczałt dla parlamentarzystów na najem mieszkania w stolicy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja może budzić kontrowersje, bo od wielu miesięcy stawki na rynku najmu w Warszawie wcale nie rosną.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas