19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 10:22 Publikacja: 24.07.2022 14:36
Foto: Mat.prasowe
7R Park Poznań West to obiekt magazynowo-produkcyjny o łącznej powierzchni ponad 55 tys. mkw. zlokalizowany w Tarnowie Podgórnym. W ofercie jest m.in. hala wysokiego składowania. Obiekt firmy 7R jest certyfikowany w ekologicznym systemie BREEAM na poziomie Very Good. W parku są m.in. stacje do ładowania samochodów elektrycznych.
7R to deweloper działający na rynku nieruchomości komercyjnych. Buduje centra magazynowe i przemysłowe adresowane do firm z różnych branż. Realizuje inwestycje BTS, czyli na konkretne zamówienie. W portfolio 7R są wielkopowierzchniowe parki logistyczne i miejskie magazyny typu Small Business Unit. Firma wybudowała do tej pory obiekty o powierzchni ponad 1,5 mln mkw.
Wolnej powierzchni brakuje i w istniejących, i powstających budynkach. W pierwszym kwartale Trójmiasto po raz kolejny odnotowało spadek poziomu pustostanów – wynika z raportu firmy doradczej Newmark Polska.
Park przemysłowo-magazynowy o powierzchni ok. 35 tys. mkw. w podwarszawskim Mszczonowie wybuduje LCube.
Platforma e-commerce JD.com wynajęła w Panattoni Park Nadarzyn ponad 15,1 tys. mkw. magazynów.
Firma Super-Pharm nie tylko przedłużyła umowę najmu 9,6 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Prologis Park Teresin. Wynajęła też dodatkowe 12,6 tys. mkw.
Park logistyczny o powierzchni 17 tys. mkw. deweloper wybuduje sześć kilometrów od centrum Poznania. Obiekt będzie certyfikowany w systemie BREEAM.
Osoby podróżujące pociągami przeżywają dziś koszmar. W nocy z 14 na 15 stycznia niekorzystne warunki atmosferyczne sparaliżowały polską kolej, sieci trakcyjne są oblodzone, a pociągi opóźnione już nawet dziesięć godzin.
Rynku nie rozruszało nawet anemiczne jesienne ożywienie w transporcie. Przewoźnicy nie inwestują w tabor, na czym ciepią producenci naczep i przyczep, tnąc produkcję.
W Niemczech najwięcej upadłości w transporcie, ale trzeci kwartał przyniósł ożywienie w napływie zamówień na nowy tabor.
Polskie firmy z apetytem na międzynarodowy rozwój na rynku zarządzania czasem pracy maszynistów i działalnością kolejowych przewoźników.
Ryanair podał informacje na temat konkretnych kosztów i opłat, które poniósł w wyniku chuligańskiego zachowania pasażera na pokładzie lotu z Dublina na Lanzarote z 9 kwietnia 2024 roku. Irlandzki przewoźnik wyliczył je na ponad 15 tys. euro.
Dopłaty nie zelektryfikują transportu ciężkiego, zrujnują za to ceny na rynku wtórnym i pozostaną kosztownym eksperymentem, co widać po rynku aut osobowych.
Czechy są naturalnym partnerem dla polskich firm do współpracy w zakresie transportu towarowego, zarówno w obrocie surowcami, jak i produktami gotowymi.
Zarząd Kanału Panamskiego niezrażony pogróżkami Donalda Trumpa zlecił konsorcjum firm i placówek naukowych z Francji i Belgii sporządzenie kompleksowego opracowania studium opłacalności modernizacji śluz tego szlaku wodnego. Nie podano tylko wartości tego zlecenia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas