Aktualizacja: 21.02.2025 10:55 Publikacja: 20.07.2022 14:30
Foto: Mat.prasowe
Legnicka 36 we Wrocławiu to inwestycja spółki Vantage Development. 292 mieszkania na wynajem firma udostępni klientom w czwartym kwartale 2023 roku. Jedno z mieszkań będzie w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku powstanie także dziesięć lokali usługowych, a w garażu podziemnym będzie 156 miejsc parkingowych. Za projekt architektoniczny budynku odpowiada pracownia Group-Arch. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Trasko-Invest.
To druga inwestycja dewelopera w tej okolicy. W październiku 2020 roku spółka oddała do użytku Legnicką 33, gdzie powstały mieszkania na sprzedaż i na wynajem. Deweloper prowadzi inwestycje we Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi. Zapowiada, że w najbliższych latach stworzy portfel kilkudziesięciu tysięcy mieszkań na wynajem. – Jeszcze w tym roku do najemców trafią lokale Vantage Rent w Porcie Popowice i przy ul. Madalińskiego we Wrocławiu – mówią przedstawiciele dewelopera.
Spółka PFR Nieruchomości oddaje kolejne lokale na wynajem w Wielkopolsce.
Lokale na wynajem znikają błyskawicznie. Część studentów nie zwalnia mieszkań na wakacje. Boją się, że później nie znajdą przyzwoitej kwatery.
Przestaliśmy kupować mieszkania, ale wielkich obniżek cen nieruchomości nie widać, bo deweloperzy i tak mają dla kogo budować. Jeśli mieszkania nie kupi Kowalski, to zrobi to fundusz, który potem Kowalskiemu je wynajmie.
Swoje pierwsze osiedle z mieszkaniami na wynajem instytucjonalny międzynarodowy deweloper wybuduje przy ul. Piątkowskiej w Poznaniu. Powstanie 450 lokali.
Klienci, którzy tracą zdolność kredytową, będą szukać tańszych mieszkań z wielkiej płyty. Część przeniesie się na rynek najmu. Deweloperzy postawią na kompakty.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas