Aktualizacja: 22.02.2025 04:44 Publikacja: 26.05.2022 21:27
Foto: mat. prasowe
Ronson to kolejny deweloper, który stawia na PRS – nie tylko jako dostarczyciel mieszkań, ale i twórca oraz współudziałowiec platformy najmu. Kim są wasi partnerzy, kto będzie zarządzać lokalami?
Nie mogę na razie ujawniać szczegółów o naszych partnerach, ponieważ cały czas prowadzimy rozmowy…
Platforma budowana przez Aurec Capital w ofercie i przygotowaniu ma ponad 700 lokali.
Budowana przez fundusz Ares rękami Murapolu platforma najmu liczy już 444 gotowe mieszkania. W drodze jest 918 kolejnych.
W 2021 roku spółki zaksięgowały sowite zyski. Czy zbliża się kres możliwości przerzucania wzrostu kosztów na ceny lokali?
Podwyżki stóp i surowsze kryteria przyznawania kredytów mocno zmniejszą popyt na lokale. Deweloperzy przykręcą inwestycyjne kurki – oczekują analitycy PKO BP.
Oferta najmu mieszkań prywatnych właścicieli i funduszy PRS trafia do odmiennych grup użytkowników. Oba rodzaje klientów deklarują wysokie zadowolenie ze świadczonych usług – wynika z badania na zlecenie Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD).
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Kancelaria Sejmu podwyższyła comiesięczny ryczałt dla parlamentarzystów na najem mieszkania w stolicy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja może budzić kontrowersje, bo od wielu miesięcy stawki na rynku najmu w Warszawie wcale nie rosną.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas