19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 14:54 Publikacja: 15.05.2022 10:27
Foto: Mat. prasowe
Inwestycja powstała w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Zrealizowała ją spółka PFR Nieruchomości przy współpracy z samorządem, który wskazał teren pod osiedle. Jego budowę sfinansował Fundusz Mieszkań dla Rozwoju. Mieszkania wybudowała radomska firma Arbud. Prace rozpoczęły się pod koniec 2019 r.
Inwestycję tworzą dwa siedmiokondygnacyjne budynki ze 124 mieszkaniami- od kawalerek po mieszkania czteropokojowe o powierzchni ponad 70 mkw. Zaprojektowali je architekci z warszawskiej pracowni EMA Studio. Budynki nawiązują do architektury niemal stuletniej fabryki Polskiego Monopolu Tytoniowego znajdującej się po drugiej stronie ulicy.
Na rynku nieruchomości zameldował się Sindbad. Spółka zależna firmy transportowej buduje mieszkania w Opolu. Wchodzi też do magazynów. Osiedla i biura wznoszą także spółki wywodzące się z branży odzieżowej czy mięsnej.
Chętni do zamieszkania na osiedlu przy ul. Parkowej w Zamościu wnioski o przydział lokalu mogą składać od 29 kwietnia.
Zakończyła się budowa osiedla u zbiegu ul. Grunwaldzkiej i Krudowskiego w Łowiczu. W trzech budynkach powstało 96 mieszkań. Pierwsi najemcy już podpisali umowy.
W apartamentowce z mieszkaniami na wynajem zamienią się kamienice przy ul. św. Barbary i Nowy Świat w Warszawie.
Pierwszoplanową rolę na rynku nieruchomości nieoczekiwanie zaczął odgrywać sektor najmu mieszkań. Telefony w biurach pośrednictwa się urywają.
Aby sprzedać mieszkanie, trzeba urealnić cenę ofertową. Jak duże przeceny akceptują sprzedający lokale analizuje portal Nieruchomosci-online.pl.
Należności z usług hotelowych i konferencyjnych to nie przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze. Hoteli nie dotyczą więc szczególne obowiązki dotyczące tzw. spółek nieruchomościowych.
Socjalistyczny hiszpański rząd Pedro Sancheza chce nałożyć podatek wynoszący 100 proc. na ludzi spoza UE, którzy kupują hiszpańskie nieruchomości.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji użytkowników chcących uzyskać dostęp do treści ksiąg wieczystych.
Spółka Matexi Polska dostała pozwolenie na użytkowanie budynku na warszawskiej Pradze-Północ. Jedną ze ścian kamienicy ozdobił mural Tytusa Brzozowskiego.
Legalność miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może zostać zakwestionowana poprzez wniesienie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Dom rodzinny w Albuquerque z pozoru wygląda na przeciętny, a jednak odwiedzają go setki turystów dziennie – wszystko przez to, że występował w popularnym serialu „Breaking Bad”. Właścicielka po latach ma dość i sprzedaje dom Waltera White’a.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas