Aktualizacja: 14.11.2024 12:17 Publikacja: 15.05.2022 10:27
Foto: Mat. prasowe
Inwestycja powstała w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Zrealizowała ją spółka PFR Nieruchomości przy współpracy z samorządem, który wskazał teren pod osiedle. Jego budowę sfinansował Fundusz Mieszkań dla Rozwoju. Mieszkania wybudowała radomska firma Arbud. Prace rozpoczęły się pod koniec 2019 r.
Inwestycję tworzą dwa siedmiokondygnacyjne budynki ze 124 mieszkaniami- od kawalerek po mieszkania czteropokojowe o powierzchni ponad 70 mkw. Zaprojektowali je architekci z warszawskiej pracowni EMA Studio. Budynki nawiązują do architektury niemal stuletniej fabryki Polskiego Monopolu Tytoniowego znajdującej się po drugiej stronie ulicy.
Na rynku nieruchomości zameldował się Sindbad. Spółka zależna firmy transportowej buduje mieszkania w Opolu. Wchodzi też do magazynów. Osiedla i biura wznoszą także spółki wywodzące się z branży odzieżowej czy mięsnej.
Chętni do zamieszkania na osiedlu przy ul. Parkowej w Zamościu wnioski o przydział lokalu mogą składać od 29 kwietnia.
Zakończyła się budowa osiedla u zbiegu ul. Grunwaldzkiej i Krudowskiego w Łowiczu. W trzech budynkach powstało 96 mieszkań. Pierwsi najemcy już podpisali umowy.
W apartamentowce z mieszkaniami na wynajem zamienią się kamienice przy ul. św. Barbary i Nowy Świat w Warszawie.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Pierwszoplanową rolę na rynku nieruchomości nieoczekiwanie zaczął odgrywać sektor najmu mieszkań. Telefony w biurach pośrednictwa się urywają.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Więcej przekazanych lokali po wyższych cenach przełożyło się na wzrost zysków dewelopera. Spółka widzi też większą aktywność nabywców.
Rynek magazynowy dostanie wiatru w żagle po przyjęciu ustawy o funduszach inwestujących w nieruchomości.
Przy ul. Studziennej na warszawskiej Woli Alides Polska kupuje działkę o powierzchni ponad 3,3 tys. mkw. Powstaną tam mieszkania.
Przy ustalaniu opłaty za śmieci tzw. metodą wodną trzeba brać pod uwagę „ilość wody z danej nieruchomości”, a nie z mieszkania czy gospodarstwa domowego. Tak mówi ustawa i mieszkaniec bloku nie ma indywidualnej ochrony przed nadmiernymi opłatami.
Po odbiciu w III kwartale deweloper spodziewa się kontynuacji trendu mimo braku programu dopłat.
Jeśli politycy się nie pospieszą, podatników od początku 2025 r. czeka jeszcze więcej wyzwań niż gdyby proponowane zmiany w przepisach weszły w życie – podkreśla starszy menedżer w CRIDO.
Co czwarty deweloper przewiduje obniżki cen mieszkań w najbliższych miesiącach – wynika z analiz portalu Tabelaofert.pl.
Jednostki samorządu terytorialnego coraz częściej stają przed wyzwaniem prawidłowego rozliczenia VAT przy realizacji inwestycji infrastrukturalnych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas