Remont kamienicy przy ul. św. Barbary 6/8 rozpoczyna Zeitgeist Asset Management. Budynek jest częścią kompleksu, który firma kupiła w 2019 r. od spółki Orange. Powstała w latach 1898?1899 nieruchomość mocno ucierpiała w czasie wojny. Rozebrano ją i odbudowano przed 1959 r. To przykład galeriowca. W planach zagospodarowania z lat 70. budynek był kwalifikowany do adaptacji na potrzeby usług łączności.
Do początku tego roku nieruchomość przy św. Barbary była wynajmowana przez Orange, LuxMed i kilku innych mniejszych najemców. Teraz wejdzie do niej PRS, czyli najem instytucjonalny. 41 mieszkań (24 kawalerki, reszta to lokale dwu- i trzypokojowe; powierzchnia: 36, 46 i 69 mkw.) trafi do najemców w 2023 r. W kamienicy powstaną też lokale usługowe. Kolejnym etapem będzie renowacja budynku przy św. Barbary 2a.
Świetne adresy
W Warszawie Zeitgeist Asset Management remontuje także kamienicę u zbiegu ul. Wrzesińskiej i Kępnej oraz budynek przy ul. Solec 22 z przeznaczeniem na prywatny akademik. – Budynek u zbiegu ulic Wrzesińskiej i Kępnej ma być gotowy w 2023 r. – zapowiada Peter Noack, współzałożyciel i prezes Zeitgeist Asset Management. – Największą inwestycją mieszkaniową na wynajem (ponad 200 mieszkań) jest jak dotąd budynek przy ul. Czyżewskiego 34 w Gdańsku, do którego lokatorzy będą się mogli wprowadzić już w I kw. 2022 r.
Zeitgeist planuje kolejne inwestycje. – Nieustannie badamy rynek – podkreśla Peter Noack. – Nasza działalność obejmuje mieszkania na wynajem długo- i krótkoterminowy oraz prywatne domy studenckie.
Pytany o zalety kamienicznych mieszkań na wynajem Peter Noack wskazuje m.in. atrakcyjną lokalizację w centrum albo innych ważnych punktach miasta. – Plusem jest też klarowna umowa najmu instytucjonalnego, która gwarantuje bezpieczeństwo i stabilność, a także profesjonalną opiekę nad budynkiem i lokalami – podkreśla prezes. – Najemcy, decydując się na najem instytucjonalny, mogą się poczuć jak u siebie w domu – przekonuje.