19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 13.01.2025 03:43 Publikacja: 08.04.2022 13:57
Foto: Mat. prasowe
Pierwsza hala będzie gotowa jeszcze w tym roku. Dostarczy 36,5 tys. mkw. W sumie Panattoni Park Gorzów II zaoferuje 67 tys. mkw. powierzchni. Po wybudowaniu parku portfolio firmy w regionie przekroczy 700 tys. mkw.
- Region lubuski to jeden z największych beneficjentów błyskawicznego rozwoju rynku powierzchni przemysłowych w Polsce. Pozwala na obsługę klientów z Niemiec i dalszej części kontynentu, stając się hubem dla międzynarodowej działalności – mówi cytowana w komunikacie Dorota Jagodzińska-Sasson, dyrektor zarządzająca Panattoni. - Potencjał potwierdzają liczby. Popyt na poziomie 400 tys. mkw. w 2021 roku, porównywalny z Kujawami i Trójmiastem – dwoma błyskawicznie rozwijającymi się regionami – jest mniejszy tylko od tzw. wielkiej piątki.
Panele fotowoltaiczne, stacje ładowania aut elektrycznych, systemy magazynowania wody deszczowej, czujniki zmierzchu. Polskie magazyny są coraz bardziej eko.
Branża nieruchomości spieszy z pomocą uciekającym przed wojną Ukraińcom. Otwiera drzwi do biurowców, centrów handlowych, obiektów targowych i magazynów.
5,9 mld euro wyniosły w ubiegłym roku transakcje na polskim rynku komercyjnym. To 4,5-proc. wzrost, licząc rok do roku – podaje EY w najnowszym raporcie. Eksperci tej firmy prognozują dalsze zwiększanie aktywności inwestorów.
Deweloper magazynowy podwoi liczbę prowadzonych inwestycji. W tym roku chce pozyskać co najmniej cztery działki budowlane.
Budowę centrum logistycznego InPost w Central European Logistics Hub w Łodzi rozpoczyna Panattoni.
Zarząd Kanału Panamskiego niezrażony pogróżkami Donalda Trumpa zlecił konsorcjum firm i placówek naukowych z Francji i Belgii sporządzenie kompleksowego opracowania studium opłacalności modernizacji śluz tego szlaku wodnego. Nie podano tylko wartości tego zlecenia.
Rok 2024 na rynku inwestycji w nieruchomości był o wiele lepszy niż poprzedni – wynika z analiz firmy doradczej CBRE. Co dalej?
Nowe zalecenie Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), by omijać przestrzeń powietrzną zachodniej Rosji, ma za zadanie uderzyć w gospodarkę – uważa Federalna Agencja Transportu Lotniczego (Rosawiacja).
Liczba pasażerów, którzy odprawili się na polskich lotniskach w 2024 roku, sięgnęła 59 mln. Jeśli to porównamy z 52,4 mln w roku 2023, to mamy jeden z najszybszych wzrostów na rynku lotniczym na świecie. A z tym łączą się inwestycje w infrastrukturę i samoloty.
Deweloper rozpoczął budowę kolejnej hali magazynowej w kompleksie logistycznym Wrocław Campus 2. Do czerwca powstanie niemal 30 tys. mkw. powierzchni.
W poniedziałek, 13 stycznia belgijskie związki zawodowe zorganizują strajk. Zapowiadane są potężne zakłócenia także w transporcie lotniczym.
To ostrzeżenie Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) dotyczy linii lotniczych z krajów trzecich, które nadal korzystają z rosyjskiej przestrzeni powietrznej. A także pasażerów, którzy korzystają z ich oferty.
Nie widać końca spadków na rynku samochodów ciężarowych. Najmocniej uderzony segment przewoźników międzynarodowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas