- To najlepszy dowód jakości naszego dziennikarstwa, powagi z jaką traktujemy newsa i szacunku dla naszych czytelników. Od lat na łamach „Rzeczpospolitej” staramy się wypracowywać najwyższe standardy zawodowe i publikować najbardziej liczących się autorów. Uważamy, że jest to szczególnie ważne dziś, kiedy pandemia i wojna w Ukrainie przyniosły niespotykaną dotąd falę teorii spiskowych, propagandy i zwykłych kłamstw - mówi Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”.
Na drugim miejscu znalazł się portal Onet, do którego inne tytuły odwołały się 1,6 tys. razy, natomiast podium zamyka Wirtualna Polska, która w zeszłym miesiącu cytowana była 1,5 tys. razy.
W zestawieniu TOP 15 najczęściej cytowanych tytułów mediowych w Polsce stale największy udział ma prasa – 33 proc., reprezentowana przez „Rzeczpospolitą”, „Super Express”, „Gazetę Wyborczą”, „Fakt” i „Dziennik Gazetę Prawną”. Udział telewizji w rankingu ogólnym to 27 proc. (TVN24, Polsat News, TVN oraz TVP Info). Po 20 proc. mają portale internetowe (Onet, Wirtualna Polska i Interia) oraz radio (RMF FM, Radio ZET oraz Polskie Radio 24).
Pierwsze miejsce w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów zajmuje Rzeczpospolita”, cytowana przez dziennikarzy innych redakcji prawie 1,9 tys. razy. Wśród wielu budzących zainteresowanie czytelników i innych mediów artykułów w maju opublikowaliśmy między innymi rozmowę z prezesem Urzędu Regulacji Energetyki Rafałem Gawinem, który potwierdził spekulacje branży dotyczące wzrostu cen za prąd. Powodem podwyżek mają być problemy z dostawami węgla, związane z brakiem dostępności lub całkowitym zablokowaniem importu z Rosji.