Aktualizacja: 09.07.2015 22:00 Publikacja: 09.07.2015 22:00
W pierwszym półroczu 2015 roku kina w Polsce sprzedały 21,4 mln biletów, o blisko 11 proc. więcej niż rok wcześniej. Branża liczy na rekord.
Foto: Bloomberg
Nieco ponad 21,4 mln biletów, czyli o 10,8 proc. więcej niż rok temu, sprzedały w pierwszej połowie br. kina w Polsce – wynika z danych Boxoffice.pl (do 5 lipca) udostępnionych „Rzeczpospolitej". To zwiastun nowego rocznego rekordu branży. Ostatni padł w ubiegłym roku, gdy sprzedało się 40,2 mln wejściówek.
Trwa spór o władzę nad imperium Zygmunta Solorza. Mimo tego Cyfrowy Polsat, główna część imperium miliardera, pobił oczekiwania rynku kapitałowego co do zysków i podtrzymuje strategiczne plany. Jak to zrobił i na co będzie wydawać pieniądze?
Aby w tym roku frekwencja w kinach nie spadła, IV kwartał musi wypaść dużo lepiej niż rok temu. Na rezultatach może zaważyć kilka głośnych filmów.
Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet”, jeden z wiodących dzienników giełdowych i inwestycyjnych w Polsce, ogłasza nową ofertę prenumeraty, która daje czytelnikom wyjątkową okazję do czerpania zysków z najnowszych analiz, prognoz rynkowych oraz ekskluzywnych materiałów przygotowanych przez zespół ekspertów.
Ekspercka wiedza z zakresu biznesu, ekonomii i prawa, książki i poradniki, nieograniczony dostęp do rp.pl i pro.rp.pl, newslettery oraz pięć nowych tygodników tematycznych – to wszystko obejmuje odnowiona i ubogacona oferta prenumeraty „Rzeczpospolitej” na przyszły rok.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
To był prawdziwy rollercoaster. W ostatnich dniach kurs akcji Trump Media podlegał silnym wahaniom.
Zapadł wyrok w sporze o opłaty od polskich kin na tantiemy dla filmowców. Sąd Najwyższy zdecydował po myśli Cinema City Poland, który od lat nie płaci Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Cieszą się też jednak Multikino i Helios. Dlaczego?
Kina w Polsce notują przerwę w odbudowie widowni. Znamy najnowsze wyniki i przewidywania branży. Winne są strajki w Hollywood i sezon ogórkowy.
Sieć multipleksów ma dostarczyć organizacji SFP-ZAPA spis filmów, które wyświetliła w latach 2018–2020 – zdecydował sąd. Filmowcy triumfują, bo dowiedzą się, jak dużych pieniędzy mogą dochodzić. Operator uważa wyrok za mało istotny.
Prezesi dwóch największych sieci multipleksów nad Wisłą zapowiadają, że mogą zamknąć nierentowne obiekty. Choć widzów przed dużym ekranem przybywa, nagromadziły się zobowiązania, a koszty wzrosły.
Cineworld ma tak duże problemy, że rozważa złożenie wniosku o upadłość w USA.
Tylko dwa polskie filmy – komedie „Disco polo" i „Wkręceni 2" – znalazły się wśród 10 najpopularniejszych filmów kinowych w I kwartale tego roku.
Cineworld, brytyjska grupa kinowa kontrolowana przez Global City zanotowała w 2014 r. wyniki lepsze niż tamtejszy rynek. Zarząd sygnalizuje, że rentowność jest niemal taka, jak w najwyższych prognozach analityków. Co to oznacza dla zysków firmy z GPW?
Polskie produkcje sprawiły, że 2014 rok był ostatecznie rekordowy dla kinowej branży.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas