19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 09.07.2015 22:00 Publikacja: 09.07.2015 22:00
W pierwszym półroczu 2015 roku kina w Polsce sprzedały 21,4 mln biletów, o blisko 11 proc. więcej niż rok wcześniej. Branża liczy na rekord.
Foto: Bloomberg
Nieco ponad 21,4 mln biletów, czyli o 10,8 proc. więcej niż rok temu, sprzedały w pierwszej połowie br. kina w Polsce – wynika z danych Boxoffice.pl (do 5 lipca) udostępnionych „Rzeczpospolitej". To zwiastun nowego rocznego rekordu branży. Ostatni padł w ubiegłym roku, gdy sprzedało się 40,2 mln wejściówek.
Chińscy właściciele TikToka rozważają sprzedaż jego amerykańskich aktywów Elonowi Muskowi - donosi agencja Bloomberga. W ten sposób mogą zareagować na widmo potencjalnej blokady tego serwisu w USA.
Warner Bros. Discovery, Telewizja Polska i Grupa Polsat – tak wygląda podium nadawców, którym w 2024 roku widzowie telewizji linearnej i serwisów na życzenie poświęcili najwięcej czasu. Czyli ile?
TikTok – mimo swojej ogromnej popularności – może zniknąć ze sklepów z aplikacjami w USA do 19 stycznia, jeśli Sąd Najwyższy nie zdecyduje się zablokować federalnego prawa zmuszającego TikTok do zerwania powiązań z chińską spółką macierzystą – informuje agencja AP. Aplikacja od lat znajduje się pod lupą amerykańskich prawodawców.
Meta ogłosiła, że kończy swoje programy różnorodności, równości i integracji. To kolejny sposób, w jaki koncern Marka Zuckerberga chce zdobyć przychylność prezydenta-elekta USA Donalda Trumpa tuż przed inauguracją.
Wieloletni redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” został uhonorowany nagrodą dla najlepszego dziennikarza gospodarczego 2024 roku za całokształt dorobku.
Zapadł wyrok w sporze o opłaty od polskich kin na tantiemy dla filmowców. Sąd Najwyższy zdecydował po myśli Cinema City Poland, który od lat nie płaci Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Cieszą się też jednak Multikino i Helios. Dlaczego?
Kina w Polsce notują przerwę w odbudowie widowni. Znamy najnowsze wyniki i przewidywania branży. Winne są strajki w Hollywood i sezon ogórkowy.
Sieć multipleksów ma dostarczyć organizacji SFP-ZAPA spis filmów, które wyświetliła w latach 2018–2020 – zdecydował sąd. Filmowcy triumfują, bo dowiedzą się, jak dużych pieniędzy mogą dochodzić. Operator uważa wyrok za mało istotny.
Prezesi dwóch największych sieci multipleksów nad Wisłą zapowiadają, że mogą zamknąć nierentowne obiekty. Choć widzów przed dużym ekranem przybywa, nagromadziły się zobowiązania, a koszty wzrosły.
Cineworld ma tak duże problemy, że rozważa złożenie wniosku o upadłość w USA.
Tylko dwa polskie filmy – komedie „Disco polo" i „Wkręceni 2" – znalazły się wśród 10 najpopularniejszych filmów kinowych w I kwartale tego roku.
Cineworld, brytyjska grupa kinowa kontrolowana przez Global City zanotowała w 2014 r. wyniki lepsze niż tamtejszy rynek. Zarząd sygnalizuje, że rentowność jest niemal taka, jak w najwyższych prognozach analityków. Co to oznacza dla zysków firmy z GPW?
Polskie produkcje sprawiły, że 2014 rok był ostatecznie rekordowy dla kinowej branży.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas