19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 30.07.2015 06:54 Publikacja: 29.07.2015 17:54
6 zdjęć
ZobaczFoto: EAST NEWS
– Mówimy o człowieku wybitnym, gruntownie wykształconym, wyposażonym przez Pana Boga w liczne talenty – powiedział „Rzeczpospolitej" Waldemar Dąbrowski, dyrektor naczelny Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, prywatnie – przyjaciel biznesmena. – Umiał i chciał dzielić się swoim wielkim sukcesem, również w kulturze. Myślę, że podczas działalności biznesowej wsparł projekty artystyczne kwotą kilkuset milionów złotych, poczynając od fundowania stypendiów dla młodych utalentowanych ludzi, a kończąc na wspieraniu prestiżowych festiwali i instytucji kultury. Warto przypomnieć największą indywidualną dotację Jana Kulczyka dla Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, które dziś tak pięknie mówi o Polsce. Przekazał na jego rzecz 20 mln zł polskich.
Tytułem Kreatora Kultury w tym roku Kapituła Paszportów „Polityki” uhonorowała reżysera Marka Koterskiego. Po raz drugi przyznano Paszport Czytelników „Polityki”. Otrzymała go aktorka Sandra Drzymalska.
Pracownicy Muzeum Narodowego w Krakowie sformułowali liczne zarzuty przeciwko Andrzejowi Szczerskiemu. Obecnie pełni on obowiązki dyrektora muzeum - do czasu zakończenia konkursu, w którym bierze udział, ubiegając się o kolejną kadencję.
Na najważniejszych europejskich wystawach wielcy artyści pojawią się w towarzystwie, jak Turner i Constable, Kiefer i van Gogh. Na ekspozycji „Cartier” 23,6-karatowy diament Williamson, który nosiły Elżbieta II (podczas koronacji) i Rihanna.
Muzeum Narodowe zyskało nowoczesny budynek przy ul. Puławskiej 436, który przeznaczy na magazyny studyjne zbiorów wzornictwa i mebli oraz przestrzeń wystawienniczą.
Na wystawie „Socmodernizm” w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie po raz pierwszy oglądamy tak szeroką panoramę architektury krajów środkowoeuropejskich, liczącą 400 obiektów
Wśród nagrań kelnerów z restauracji "Sowa i Przyjaciele" są zarejestrowane rozmowy m.in. byłych prezydentów Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Wałęsy, byłych premierów Waldemara Pawlaka i Jana Krzysztofa Bieleckiego czy biznesmenów - Jana Kulczyka, Michała Sołowowa, Romana Karkosika i Zbigniewa Jakubasa - donosi Onet. Według dziennikarzy portalu nieznanych dotąd nagrań "są dziesiątki, jeśli nie setki".
Od 2015 r. pojawiło się siedem nieznanych prokuraturze i służbom taśm.
Moi przyjaciele z KOR, którzy później założyli Unię Demokratyczną, to są same rozczarowania. Ci ludzie tak łatwo weszli w buty nowej oligarchii. Ustawili się w roli establishmentu, który patrzy z pogardą na wszystkich innych.
Gdyby Jan Kulczyk żył, nie czułby się dziś zapewne szczególnie komfortowo.
Były premier i szef SLD Leszek Miller był gościem programu #RZECZoPOLITYCE. – Antoni Macierewicz jest na dobrej drodze do tego żeby był uważany za polityka niepoważnego, z którym nie ma sensu rozmawiać.
Władysław Kosiniak-Kamysz i Rafał Grupiński skomentowali doniesienia o rozmowie Pawła Grasia z Janem Kulczykiem. Biznesmen miał oferować interwencję w sprawie atakującego rząd "Faktu".
TV Republika opublikowała nowe fragmenty nielegalnie nagranej rozmowy między Janem Kulczykiem a ówczesnym szefem MSZ Radosławem Sikorskim. Biznesmen rozmawia z szefem dyplomacji m.in. o energetyce.
„Hymn o miłości" św. Pawła odśpiewany przez aktorkę Beatę Rybotycką wybrzmiał na początku ceremonii pogrzebowej Jana Kulczyka, biznesmena i filantropa, od lat najbogatszego Polaka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas