Aktualizacja: 05.02.2018 15:05 Publikacja: 05.02.2018 15:03
Foto: Fotorzepa, Roman Bosiacki
- Ja uważam, że ona (rodzina) w ogóle stanowi fundament absolutny ustroju społecznego państwa i moje osobiste przekonanie jest takie, że jako taka powinna być zapisana (w konstytucji) - ocenił prezydent.
Wskazał, że w niektórych konstytucjach rodzina wskazywana jest jako "fundament ustroju społecznego, podstawa jednostka, jaka występuje w społeczeństwie". - Choćby w greckiej konstytucji rodzina jest tak ujęta - mówił Andrzej Duda.
Weryfikacja uprawnień kierowców powinna się odbywać w powszechny sposób na stacjach paliw – twierdzi posłanka KO. Ministerstwo Infrastruktury prosi o więcej czasu na odpowiedź, jednak ekspert studzi entuzjazm: to raczej niewykonalne.
Umyślne podpalenie, zwarcie instalacji elektrycznej, a także zaprószenie ognia – na dziś śledczy nie wykluczają żadnej z hipotez co do przyczyny wielkiego pożaru hali w Gdańsku.
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez pracownię Opinia24 dla Radia ZET, pierwsze miejsce w nowym sondażu partyjnym – z wynikiem 32 proc. – zajmuje Koalicja Obywatelska. Na miejscu drugim znalazło się zaś Prawo i Sprawiedliwość, które liczyć może na 29 proc. głosów.
Kampania prezydencka nabiera tempa, a kandydaci i kandydatki coraz intensywniej zabiegają o głosy wyborców. W najnowszym odcinku podcastu „Pałac Prezydencki” Michał Kolanko rozmawia z Anną Górską, szefową sztabu Magdaleny Biejat. Jakie są kluczowe założenia kampanii kandydatki Nowej Lewicy?
W USA mieszka nielegalnie nawet 30 tys. Polaków – szacuje MSZ. Rodacy w kraju są podzieleni, czy powinni być deportowani.
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku lutego, taki sam odsetek wyborców zagłosowałby na największe polskie partie polityczne. Udział w wyborach deklaruje prawie 80 proc. ankietowanych przez CBOS.
Kolejarze przygotowują plan budowy zintegrowanej sieci kolejowej. Będzie to odpowiednik wieloletniego planu budowy dróg krajowych, który powiązał inwestycje szosowe w jedną spójną sieć. Warszawska linia średnicowa do rozbudowy.
W dzisiejszym odcinku podcastu „Posłuchaj Plus Minus” porozmawiamy nie tylko o tym, jak Donald Trump zmieni Europę, lecz także, jakie konsekwencje dla naszego kontynentu przyniesie, coraz bardziej widoczny, polityczny „zwrot w prawo”. Kontekst dla naszej rozmowy będą stanowiły teksty z najnowszego numeru „Plusa Minusa”.
W najnowszym odcinku „Politycznych Michałków” Michał Kolanko i Michał Płociński rozmawiają o politycznych wydarzeniach tygodnia. Czy narracja o „zamachu stanu” rzeczywiście ma wpływ na nastroje społeczne? Dlaczego Donald Tusk już teraz zapowiada rekonstrukcję rządu, która odbędzie się dopiero za kilka miesięcy? I wreszcie – czy Rafał Trzaskowski skutecznie zmienia swój wizerunek w kampanii prezydenckiej?
Zbyt mała liczba projektów morskich farm wiatrowych, tzw. drugiej fazy, które mogą powstać po 2030 r., może utrudnić realizację aukcji offshore. Dlatego rząd proponuje więcej projektów. Chce też lepszej współpracy z wojskiem na Bałtyku.
To, że w ostatnich latach liczba osób ubezpieczonych w ZUS rośnie, zawdzięczamy migrantom, którzy pracują i płacą składki. Bardzo ich potrzebujemy, bo częściowo uzupełniają lukę demograficzną, która się wytworzyła - mówi prof. Agnieszka Chłoń-Domińczak, prorektor SGH ds. nauki.
Jeżeli gdzieś za naszych rządów popełniono błąd, to odstępując od nowego traktatu polsko-ukraińskiego. Niestety, elitom ukraińskim zabrakło wyobraźni, a nam odwagi - mówi Michał Dworczyk, były szef kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego.
Kolejny raz kręcę głową z niedowierzaniem i przeklinam swoją naiwność.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas