RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 01.10.2015 11:28 Publikacja: 01.10.2015 10:57
Paweł Kukiz
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek
Paweł Kukiz pytany w radiowej Trójce o plany swojego ugrupowania po ewentualnym wejściu do Sejmu przyznał, że jego politycy będą tworzyć grupę posłów niezależnych, którzy nie wchodzą w koalicje stałe. - Polegają one na tym, że duża partia kupuje stołkami partie mniejsze - ocenił Kukiz i dodał, że nie wyklucza koalicji przy realizacji konkretnego projektu.
Przyznał też, że bez zmiany konstytucji nie ma w Polsce szans na zrealizowanie jakiejkolwiek proobywatelskiej reformy. Zdaniem Kukiza, Polsce potrzebna jest zupełnie nowa konstytucja, która wyraźnie określa relacje obywatel-władza. - Która wprowadza system prezydencki, zmienia ordynację wyborczą, znosi próg referendalny i finansowanie partii z pieniędzy podatników - wymieniał Paweł Kukiz.
Grzegorz Gauden – polski dziennikarz prasowy i radiowy, działacz opozycji w okresie PRL, a w latach 2004–2006 redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita” – otrzymał odznaczenie „Za odwagę intelektualną”, przyznawane od 25 lat przez pismo społeczno-literackie „Ї”.
Polskim przedsiębiorcom dostarcza nowoczesne rozwiązania finansowe, wyznacza standardy w branży leasingowej. Zaczęło się skromnie – od jednego aktu założycielskiego i sporych ambicji. Dziś PKO Leasing jest liderem polskiego rynku leasingowego, który napędza małe i duże biznesy. Jak wyglądało 25 drogi na szczyt?
„Cicha noc, święta noc! Pokój niesie ludziom wszem”. Pokoju potrzeba dziś światu. Pokoju potrzeba nam, Polakom, bo podzieleni jesteśmy różnorakimi konfliktami w rodzinach, w polityce.
Ministerstwo Kultury oraz MSZ nie potwierdzają informacji, które pojawiły się w niemieckich mediach, aby trwały negocjacje na temat zwrotu pakietu dzieł sztuki, w tym manuskryptu średniowiecznej pieśni „Gaude Mater Polonia”.
Fundacja Identitas przyznała nagrodę specjalną byłemu dyrektorowi Muzeum Historii Polski Robertowi Kostrze.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
Co planuje Sławomir Mentzen w kampanii prezydenckiej, gdy ta zacznie się formalnie w przyszłym roku? Czym jego strategia różni się od poprzednich kampanii Konfederacji? W "Pałacu Prezydenckim" rozmowa z Bartoszem Bocheńczakiem, szefem sztabu Konfederacji w wyborach prezydenckich.
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
Porządkowanie zasad funkcjonowania mieszkań wakacyjnych, rewizja unijnej dyrektywy o imprezach turystycznych, strategia dla polskiej turystyki – to niektóre z tematów, jakimi przez ostatni rok zajmował się departament turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Z jakim skutkiem?
"Przedstawienie AfD jako prawicowego ugrupowania ekstremistycznego jest ewidentnie fałszywe, biorąc pod uwagę, że Alice Weidel, liderka partii, ma partnerkę tej samej płci ze Sri Lanki. (...) Czy to w czymś przypomina Hitlera?" - pisze Elon Musk w artykule wydrukowanym w niemieckiej gazecie„Welt am Sonntag”.
Nie widzę nic złego w tym, że dziennikarze spotykają się prywatnie z politykami. Oburzające jest, kiedy im się wysługują.
Co w styczniu tego roku było mało prawdopodobne, a jednak w grudniu 2024 roku stało się realne? Oto subiektywny przegląd nieoczywistych wydarzeń politycznych, które już za nami. Podstawowy wniosek jest taki, że polityczne prognozy i strategie stały się bardziej ulotne.
Grzegorz Gauden – polski dziennikarz prasowy i radiowy, działacz opozycji w okresie PRL, a w latach 2004–2006 redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita” – otrzymał odznaczenie „Za odwagę intelektualną”, przyznawane od 25 lat przez pismo społeczno-literackie „Ї”.
Okazuje się, że standardy uprawiania polityki są w Polsce dość elastyczne – wszystko zależy od tego, czy siedzi się w ławach rządowych, czy opozycyjnych.
Dziennikarze, organizacje pozarządowe oraz naukowcy będą mogli domagać się dostępu do akt umorzonych postępowań przygotowawczych w ramach dostępu do informacji publicznej.
Przepisy uzależniające dostęp do akt tylko od stanowiska prokuratora mogą zostać usunięte.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas