23:47
22.07.2024

Kończymy relację

O najważniejszych wydarzeniach na Ukrainie będziemy informować od rana.

23:41
22.07.2024

Aresztowano 3 inżynierów serbskiej fabryki broni

Trzej inżynierowie pracujący w serbskiej fabryce broni zostali aresztowani pod zarzutem szpiegostwa na rzecz „zagranicznej organizacji” – podało 22 lipca ministerstwo spraw wewnętrznych Serbii.

Oskarżeni to wszyscy obecni lub byli pracownicy państwowej fabryki Krusik produkującej broń i amunicję, w tym pociski artyleryjskie kal. 155 mm. Trzej mężczyźni są oskarżeni o „pobranie poufnej dokumentacji biznesowo-technicznej od tej firmy bez zezwolenia i przekazanie jej zagranicznej organizacji” – podała serbska policja w oświadczeniu cytowanym przez AFP.

23:31
22.07.2024

Słowacja otrzymała pierwsze  F-16, które zastąpią MiG-29 podarowane Ukrainie

22 lipca na Słowację przybyły dwa nowe myśliwce F-16 – pierwsze z 14, które zastąpią samoloty z czasów radzieckich przekazane Ukrainie.

Od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na pełną skalę Słowacja przekazała Ukrainie 13 myśliwców MiG-29, ponieważ były one „bezużyteczne” dla potrzeb obronnych kraju, ale nadal byłyby skuteczne dla pilotów Kijowa.

Do końca roku kolejnych 12 samolotów F-16 będzie w kraju – podała w notatce prasowej Lockheed Martin, firma produkująca te odrzutowce.

23:09
22.07.2024

Wielka Brytania: Ukraińcy uczą się obsługiwać pociski Starstreak

Siły Zbrojne Wielkiej Brytanii szkolą ukraińskich rekrutów w zakresie systemu obrony powietrznej Starstreak.

Starstreak to brytyjski przenośny system obrony powietrznej, przenośny system krótkiego zasięgu zoptymalizowany pod kątem zapewnienia ochrony przed zagrożeniami z powietrza. Pocisk Starstreak leci z ponad trzykrotną prędkością dźwięku i może trafić w cel wiele razy dzięki systemowi pocisków przypominających trzy strzałki.

22:43
22.07.2024

Sikorski zwrócił się do UE o zniesienie ograniczeń dla Ukrainy

Minister spraw zagranicznych Polski zwraca się do UE o zniesienie ograniczeń dotyczących używania przez Ukrainę broni dalekiego zasięgu.

Czytaj więcej

Radosław Sikorski: Obrona szpitali onkologicznych dla dzieci nie oznacza eskalacji
22:22
22.07.2024

Jermak: Ukraina i NATO przywracają architekturę bezpieczeństwa Europy

Szef Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak w artykule opublikowanym na stronie internetowej Rady Atlantyckiej napisał, że Ukraina i NATO przywracają europejską architekturę bezpieczeństwa.

Według niego Porozumienie Ukraina, do którego mogą przystąpić inni, stało się ostatnim elementem tworzenia ekosystemu gwarancji bezpieczeństwa kraju. Dokument ten ma na celu wzmocnienie odporności i zdolności Ukrainy do samoobrony w przyszłości, a także służyć jako pomost w okresie, gdy art. 5 Traktatu Północnoatlantyckiego jeszcze nie obowiązuje.

21:59
22.07.2024

Szef sztabu Pułku Azow Bohdan Krotewycz złożył pozew przeciwko SBI

Bohdan Krotewycz złożył pozew przeciwko SBI za niewszczęcie sprawy przeciwko byłemu dowódcy Połączonych Sił Jurijowi Sodołowi.

Krotewycz uważa, że ​​SBI łamie prawo i nazywa takie zachowanie „świadomą biernością”. Krotevych zauważył także, że SBI nie wezwało go do składania zeznań, choć o to prosił w swoim piśmie.   Rozpatrzenie skargi wyznaczono na 19 sierpnia.

21:34
22.07.2024

Bułgaria może przekazać Ukrainie nadwyżki amunicji

Bułgaria może przekazać Ukrainie nadwyżki amunicji i innego sprzętu wojskowego, jeśli dostawy te zostaną zrekompensowane przez państwa sojusznicze-oświadczył pełniący obowiązki ministra obrony Bułgarii Atanas Zaprianow.

- Część tych dostaw – część określonego rodzaju amunicji – może zostać dostarczona Ukrainie. Pakiet ten będzie także powiązany z umową z krajem sojuszniczym w sprawie rekompensaty, podobnie jak poprzedni pakiet, który wysłaliśmy – dodał.

Zaprianow zauważył, że rząd bułgarski musi jeszcze podjąć decyzję w sprawie pomocy wojskowej dla Ukrainy, a następnie skoordynować ją z sojusznikami i Kijowem oraz zapewnić logistykę.

21:11
22.07.2024

Na początku sierpnia na Ukrainę trafi pierwsza transza z rosyjskich aktywów

Pierwsza transza 1,4 mld euro z rosyjskich aktywów zostanie przeznaczona na potrzeby wojskowe Ukrainy na początku sierpnia

Transfer ma nastąpić „na początku sierpnia, w przyszłym tygodniu” – zapowiedział Josep Borrell. Wyjaśnił, że środki te zostaną przeznaczone na zakup priorytetowego dla Ukrainy sprzętu wojskowego – systemów obrony powietrznej, amunicji artyleryjskiej oraz zakupów w ukraińskim przemyśle obronnym.

20:44
22.07.2024

Od początku wojny Rosja całkowicie zniszczyła 99 placówek medycznych na Ukrainie

Od początku inwazji na pełną skalę armia rosyjska uszkodziła 1642 placówki medyczne i zniszczyła kolejnych 99, podało Ministerstwo Zdrowia.

Obwody charkowski, doniecki, mikołajowski, kijowski, czernihowski, dnieprowski, chersoński i zaporoski poniosły największe straty w postaci uszkodzonych lub zniszczonych placówek służby zdrowia.

Od 24 lutego 2022 r. przywrócono funkcjonowanie 885 placówek medycznych uszkodzonych przez Rosję. Spośród nich 523 placówki medyczne zostały w pełni odrestaurowane, a kolejne 362 zostały częściowo odrestaurowane.

20:25
22.07.2024

Łotwa wyśle na Ukrainę ponad 2500 dronów

5 lipca Minister Obrony Łotwy Andris Spruds ogłosił, że na Ukrainę zostanie dostarczonych ponad 2500 dronów bojowych różnych typów o wartości € 4 mln. Pierwsza partia 300 dronów dotarła kilka dni po ogłoszeniu, a reszta powinna dotrzeć w tym miesiącu.

19:56
22.07.2024

Brytyjski wywiad analizuje rozmieszczenie rosyjskiej gwardii na Ukrainie

Według brytyjskiego wywiadu obronnego na Ukrainie stacjonuje obecnie ponad 30 000 żołnierzy Gwardii Rosyjskiej – jednostki wojskowej Federacji Rosyjskiej bezpośrednio podporządkowanej Putinowi.

Według brytyjskich analityków większość członków Gwardii Rosyjskiej jest prawdopodobnie   odpowiedzialna za ochronę miejsc na tyłach, a tylko kilka jednostek uczestniczy w walce na linii frontu.

Podstawowa siła bojowa Gwardii Rosyjskiej, 116. Brygada Sił Specjalnych, składa się najprawdopodobniej z trzech pułków wyposażonych w czołgi, bojowe wozy piechoty i artylerię. Od początku 2024 roku Gwardia Rosyjska  podjęła próbę wzmocnienia swoich sił poprzez wchłonięcie rosyjskich oddziałów nieregularnych. W maju 2024 roku Gwardia Rosyjska skutecznie wcieliła w swoje szeregi batalion Wostok tzw. Donieckiej Republiki Ludowej.

19:31
22.07.2024

Europejski Bank Inwestycyjny  zatwierdzi  pomoc o wartości 250 mln euro dla ukraińskiego sektora energetycznego

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) wkrótce zatwierdzi pakiet pomocowy o wartości 250 mln euro dla ukraińskiego sektora energetycznego

Europejski Bank Inwestycyjny systematycznie wspiera Ukrainę w obszarach priorytetowych. Kontynuujemy prace nad rozszerzeniem naszego partnerstwa. Łącznie inicjatywy EBI w sektorze publicznym obejmują 26 projektów o wartości 5,3 miliarda euro — przekazało Ministerstwo Finansów po spotkaniu internetowym pomiędzy ministrem finansów Ukrainy Serhijem Marczenką, szefową EBI Nadią Calviño i dyrektorem przedstawicielstwa EBI na Ukrainie Jeanem-Erikiem De Zagonem.

19:12
22.07.2024

Czechy zostały 16. członkiem Koalicji Dronów dla Ukrainy

Czechy oficjalnie dołączyły do ​​międzynarodowej koalicji na rzecz zaopatrzenia Ukrainy w drony, na czele której stoją Łotwa i Wielka Brytania.

Czechy przystąpiły do ​​Koalicji Dronów po podpisaniu przez ich delegację protokołu ustaleń podczas szczytu NATO w Waszyngtonie 11 lipca. Po przystąpieniu Czech liczba członków koalicji wzrosła do 16.

18:51
22.07.2024

"Zęby smoka" na granicy Łotwy z Rosją

Fortyfikacje przeciwpancerne zostały już doprowadzone do punktu kontrolnego Buračky-Terehovo.

18:37
22.07.2024

Finlandia znowelizowała ustawę o deportacjach. "Może się zdarzyć, że inni skopiują"

W poniedziałek weszło w życie kontrowersyjne prawo umożliwiające Finlandii zawracanie  zawracanie z granicy z Rosją  osób ubiegających się o azyl. Prawo weszło w życie pomimo krytyki ze strony organizacji praw człowieka, że ​​narusza ono międzynarodowe prawo migracyjne i ustanawia niebezpieczny precedens.

Czytaj więcej

Finlandia wprowadza nowe prawo deportacyjne. Łamie unijne normy?
18:18
22.07.2024

Białoruś. Wszedł w życie wyrok śmierci na obywatela Niemiec Rico Kriegera

Pracownik Niemieckiego Czerwonego Krzyża nie odwołał się od decyzji sądu – piszą propagandyści. Uznano go winnym „nielegalnych działań z użyciem broni palnej”, „najemnictwa”, „terroryzmu” i innych przestępstw. Nie wiadomo, czy wyrok został wykonany.

17:56
22.07.2024

W obwodzie charkowskim naprawiono trzeci most zniszczony w 2022

Trzeci most w obwodzie charkowskim,   odbudowany po zniszczeniu w wyniku inwazji rosyjskiej, został oddany do ruchu.

Most na autostradzie P-79 został zniszczony, aby zatrzymać natarcie Rosjan na początku wojny na pełną skalę. Po tym, jak ukraińscy obrońcy odparli Rosjan, natychmiast przystąpiono do odbudowy mostu, gdyż droga ta jest jednym z najważniejszych szlaków logistycznych.

W obwodzie charkowskim w różnych rejonach remontuje się 300 km dróg przygranicznych o znaczeniu państwowym, aby usprawnić logistykę dla wojska.

17:37
22.07.2024

Rosja nie jest już zaangażowana w projekt samolotu dalekiego zasięgu. Chiny przedstawiły go jako swój

Chiny opracowują szerokokadłubowy samolot pasażerski dalekiego zasięgu C929 bez udziału Rosji, choć początkowo był to wspólny projekt rosyjskich i chińskich producentów samolotów.

Makieta jest prezentowana na stoisku chińskiego koncernu produkującego samoloty COMAC podczas Międzynarodowego Salonu Lotniczego w Farnborough, ale w opisie projektu nie ma wzmianki o Rosji.

Przedstawiciel chińskiej firmy, wypowiadając się pod warunkiem zachowania anonimowości, potwierdził BBC, że Chiny obecnie samodzielnie pracują nad projektem.

Rozmówca BBC w spółce nie podał przyczyn ani czasu wycofania się Rosji z projektu. Pracownicy COMAC na stoisku firmy na pokazach lotniczych odmówili komentarza.

17:18
22.07.2024

Unia Europejska przedłużyła sankcje wobec Rosji

W poniedziałek Rada Europejska przedłużyła wszystkie sankcje UE wobec Rosji o kolejne sześć miesięcy, do 31 stycznia 2025 r.

Służba prasowa UE przypomina, że ​​sankcje te, drastycznie rozszerzone w następstwie zakrojonego na szeroką skalę ataku Rosji na Ukrainę, obejmują obecnie „szeroki zakres sankcji sektorowych, w tym ograniczenia w handlu, finansach, dostawach technologii i towarów podwójnego zastosowania, przemyśle, transporcie i dostaw dóbr luksusowych.”

„Dopóki Federacja Rosyjska poprzez swoje nielegalne działania będzie w dalszym ciągu naruszać zakaz użycia siły, co stanowi poważne naruszenie prawa międzynarodowego, właściwe będzie utrzymanie wszystkich środków podjętych przez UE i, w razie potrzeby, wprowadzić nowe” – zauważa służba prasowa Rady Europejskiej.

16:59
22.07.2024

Polska może wstrzymać transport towarów z Białorusi przez swoją granicę

Poinformował o tym wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna.

Władze polskie postawiły Mińskowi trzy warunki normalizacji stosunków: zaprzestanie ataków hybrydowych, ekstradycję mordercy polskiego żołnierza oraz uwolnienie polskich więźniów politycznych.

16:42
22.07.2024

Węgry i Słowacja zwróciły się do Kijowa o konsultacje za pośrednictwem Komisji Europejskiej

Rządy w Budapeszcie i Bratysławie zwróciły się do Kijowa o konsultacje za pośrednictwem Komisji Europejskiej w związku z wstrzymaniem przez Ukrainę tranzytu ropy z Rosji — poinformował minister spraw zagranicznych Węgier Szijjártó

„Rozmawiałem z Ministrem Spraw Zagranicznych Ukrainy. Według niego nie zakazano tranzytu ropy, ale to nieprawda. KE ma trzy dni na spełnienie naszej prośby, po czym skierujemy sprawę do sądu – podkreślił.

16:22
22.07.2024

Dziennikarka z podwójnym obywatelstwem skazana w Tatarstanie

Sąd Najwyższy rosyjskiej Republiki Tatarstanu skazał redaktorkę  tatarsko-baszkirskiego serwisu Radia Liberty (uznanego za „zagranicznego agenta” w Rosji) Ałsu Kurmaszewę na 6,5 ​​roku więzienia w sprawie „wojskowych fejków” – podaje Associated Press.

Kurmaszewa jest obywatelką Stanów Zjednoczonych i Rosji. 20 maja ubiegłego roku z powodów rodzinnych przyjechała do Rosji z Pragi, gdzie mieszka z mężem i dziećmi – podało Radio Liberty. Została zatrzymana 18 października. Następnie podano, że jest podejrzana o nieprzestrzeganie rosyjskiego prawa dotyczącego „zagranicznych agentów”.

15:59
22.07.2024

Stefaniszyna: Ukraina zainteresowana utrzymaniem silnego ponadpartyjnego wsparcia w USA

Dla Ukrainy ważne jest utrzymanie w każdych okolicznościach silnego ponadpartyjnego wsparcia w Stanach Zjednoczonych - oświadczyła wicepremier ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Ołha Stefaniszyna

- Bez względu na nazwiska kandydatów Partii Demokratycznej i Republikańskiej, pierwszym filarem, na którym opiera się stanowisko prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, jest utrzymanie silnego ponadpartyjnego poparcia. Należy tego przestrzegać w każdych okolicznościach; zostaną podjęte ogromne wysiłki, aby to osiągnąć – powiedziała.

15:40
22.07.2024

Zniszczony w rosyjskim ataku szpital Ochmatdyt ogłosił przetarg na renowację budynków

Fundacja non-profit Ochmatdyt Is Healthy Childhood ogłosiła przetarg na renowację wystroju zewnętrznego i wewnętrznego szpitala, zniszczonego w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego 8 lipca.

Zwycięzca przetargu będzie miał dziesięć dni na przygotowanie i zatwierdzenie harmonogramu prac, 45 dni kalendarzowych od podpisania umowy na montaż okien i wykonanie napraw wewnątrz budynku oraz kolejne pięć miesięcy na zakończenie prac zewnętrznych.

15:21
22.07.2024

UE stała się pełnoprawnym uczestnikiem Rejestru Szkód Wyrządzonych przez Rosję

Rada UE podjęła decyzję o zmianie statusu UE w Rejestrze szkód wyrządzonych agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę (RD4U) z członka stowarzyszonego na członka pełnoprawnego.

Stając się pełnoprawnym uczestnikiem, UE podtrzymuje i wzmacnia swoje zaangażowanie w zapewnienie należytego odszkodowania za wszelkie naruszenia prawa międzynarodowego popełnione przez Rosję. "Zmiana statusu przyczynia się również do stabilności finansowej rejestru, ponieważ Unia zobowiązuje się do zapewnienia obowiązkowego rocznego wkładu finansowego” – stwierdzono w oświadczeniu.

14:55
22.07.2024

Ukraina mówi o możliwości negocjowania z Rosją i Władimirem Putinem

Prezydent Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że Ukraina może negocjować pokój z samym Władimirem Putinem, jeśli wszystko odbędzie się zgodnie z prawem międzynarodowym.

Czytaj więcej

Ukraina mówi o rozmowach z Rosją. Negocjować może sam Putin
14:34
22.07.2024

Rosyjski atak na Nikopol. Są ranni

Władze Ukrainy informują, że rannych jest 5 osób.

13:54
22.07.2024

Czechy dostarczą Ukrainie 100 tys. sztuk amunicji do końca lata 

Czeski minister spraw zagranicznych Jan Lipavsky zapowiedział, że kolejne 100 tys. sztuk amunicji zostanie dostarczone na Ukrainę do końca lata.

Władze Czech chcą, by ich inicjatywa była kontynuowana także w przyszłym roku. 

Do czeskiej inicjatywy zakupu amunicji dołączyło obecnie 18 krajów, z których 15 wypełniło już swoje zobowiązania. Oznacza to, że pieniądze wystarczą na dostarczenie Ukrainie 500 000 sztuk amunicji do końca roku.

13:11
22.07.2024

Okupowany Donieck ma problemy z dostawami wody z powodu przerw w dostawach prądu w Rosji

Dostawy wody z rzeki Don do okupowanego przez Rosję Doniecka zostały wstrzymane z powodu przerwy w dostawie prądu w Rosji — informuje ukraińskie Narodowe Centrum Oporu.

12:42
22.07.2024

Ukraina porozumiała się z prywatnymi kredytodawcami w sprawie długu

Kijów porozumiał się z prywatnymi kredytodawcami w sprawie swojego długu. Osiągnięte porozumienie pozwoli zaoszczędzić Ukrainie w ciągu najbliższych trzech lat 11,4 mld dolarów.

Czytaj więcej

Wielka ulga dla Ukrainy. Kredytodawcy poszli na ugodę
12:35
22.07.2024

Baerbock o możliwym zablokowaniu przez Węgry pomocy dla Ukrainy: Znajdziemy niezbędne rozwiązania

Europa jest świadoma zagrożenia ze strony Rosji, dlatego będzie nadal wzmacniać zdolności obronne Ukrainy i znajdzie sposoby, aby zapobiec osłabieniu tych wysiłków, jeśli którykolwiek z krajów UE spróbuje to zrobić - zapowiedziała szefowa MSZ Niemiec Annalena Baerbock

12:09
22.07.2024

Brytyjski wywiad: Ponad 30 tys. żołnierzy rosyjskiej gwardii zaangażowanych na Ukrainie

Ponad 30 tys. żołnierzy Rosgwardii jest obecnie rozmieszczonych na Ukrainie — informuje wywiad wojskowy Wielkiej Brytanii.

Większość działa na zapleczu frontu i tylko kilka jednostek jest zaangażowanych w działania bojowe.

11:40
22.07.2024

Ukraiński atak na rosyjską rafinerię 

Trzeci raz w tym roku Ukraińcy zaatakowali rafinerię ropy w Tuapse.

Czytaj więcej

Ukraina zaatakowała jedyną rosyjską rafinerię na wybrzeżu Morza Czarnego
11:19
22.07.2024

Szef MSZ Ukrainy leci do Chin

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba złoży wizytę w Chinach w dniach 23-25 lipca na zaproszenie ministra spraw zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej Wang Yi.

10:36
22.07.2024

Rosja zbiera siły w obwodzie charkowskim do nowych ataków

Rosja rozmieściła dodatkowe jednostki szturmowe w pobliżu wsi Hłyboke w obwodzie charkowskim, aby przygotować się do operacji ofensywnych, powiedział Nazar Wołoszyn, rzecznik Zgrupowania Operacyjno-Strategicznego Chortyca.

Wieś Hłyboke znajduje się w północnej części obwodu charkowskiego, 7 kilometrów od granicy z Rosją i 39 kilometrów od Charkowa.  

10:17
22.07.2024

Syrski: Siły Zbrojne Ukrainy muszą wykorzystać przewagę w użyciu dronów bojowych i FPV do niszczenia wrogich bezzałogowców

 - Aby powstrzymać ofensywę rosyjskich okupantów, którzy mają przewagę liczebną, ukraińskie wojska muszą skutecznie zaangażować główne siły wroga i rezerwy na dalekich obrzeżach, a także wykorzystać swoją przewagę w użyciu dronów bojowych i FPV do niszczenia wrogich dronów - powiedział głównodowodzący Sił Zbrojnych Ukrainy Ołeksandr Syrski.

09:47
22.07.2024

Rada Ministrów UE zajmie się dziś kwestiami energetycznymi i obronnymi Ukrainy

Rada do Spraw Zagranicznych UE przeprowadzi dziś rozmowę z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułebą. Tematem rozmowy będzie odbudowa zniszczonych obiektów energetycznych, zimowe dostawy energii na Ukrainę i wzmocnienie jej systemu obrony powietrznej — zapowiedział wysoki przedstawiciel UE Josep Borrell.

08:57
22.07.2024

Sztab Generalny Ukrainy: Rosjanie stracili 567 760 żołnierzy

Z raportu ukraińskiej armii wynika, że w ciągu ostatniej doby Rosja straciła 1050 żołnierzy.

Od początku pełnoskalowej wojny Rosjanie stracili również 8 284 czołgi, 15 980 opancerzonych wozów bojowych, 21 138 pojazdów i zbiorników paliwa, 15 637 systemów artyleryjskich, 1 123 systemy rakietowe wielokrotnego wystrzeliwania, 900 systemów obrony powietrznej, 362 samoloty, 326 śmigłowców, 12 475 dronów, 28 statków i łodzi oraz jeden okręt podwodny.

08:33
22.07.2024

Sytuacja na froncie po 879 dniach wojny

879. dzień wojny Rosji przeciwko Ukrainie

879. dzień wojny Rosji przeciwko Ukrainie

PAP

08:24
22.07.2024

Polskie koleje będą rywalizować z ukraińskimi

Zapowiada się walka między kolejami obu krajów o lukratywny rynek przeładunków granicznych

Czytaj więcej

Polskie i ukraińskie koleje na kolizyjnym torze
07:48
22.07.2024

Nielegalny napływ chipów do Rosji zmniejsza się pięciokrotnie

Dostawy półprzewodników i innych produktów podwójnego zastosowania do Rosji zmniejszyły się pięciokrotnie od początku roku, a ich głównymi dostawcami pozostają firmy zarejestrowane w Chinach i Hongkongu — informuje agencja Reutera.

07:18
22.07.2024

Jak długo jeszcze będzie trwać wojna na Ukrainie?

Czytaj więcej

Andrzej Łomanowski: Jak długo jeszcze będzie trwać wojna na Ukrainie?
06:59
22.07.2024

Sytuacja na froncie

PAP

06:43
22.07.2024

Rosja ogłasza chęć pomocy gruzińskiej partii rządzącej w utrzymaniu władzy

Andriej Klimow, wiceprzewodniczący Rady Federacji Rosji, oświadczył, że Rosja jest gotowa pomóc gruzińskiej partii rządzącej „Gruzińskie Marzenie” w utrzymaniu władzy, jeśli zostanie o to poproszona.

06:21
22.07.2024

Zełenski dziękuje Bidenowi za konsekwentne wsparcie Ukrainy przez całą prezydenturę

Prezydent Wołodymyr Zełenski wyraził szacunek dla decyzji prezydenta USA Joe Bidena o wycofaniu się z wyścigu prezydenckiego, dziękując mu za niezachwiane wsparcie dla walki Ukrainy o wolność.

06:00
21.07.2024

Relacja z niedzielnych wydarzeń

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 879