Aktualizacja: 14.11.2024 08:01 Publikacja: 18.04.2022 21:00
Ćwiczenia żołnierzy NATO na poligonie na Łotwie
Foto: US DoD
Wojna znów zbliżyła się do granic NATO. W poniedziałek Rosjanie zbombardowali zabudowania we Lwowie, zabijając siedem osób. To trzeci już atak w pobliżu Polski. Zabezpieczenie flanki wschodniej paktu staje się coraz pilniejsze.
Od przystąpienia do NATO w 1999 r. nasz kraj stara się zrzucić status członka drugiej kategorii. Do tej pory z ograniczonymi efektami. Co prawda amerykański kontyngent nad Wisłą po aneksji Krymu osiągnął 4,5 tys. żołnierzy, a teraz jest ponad dwa razy większy, wciąż jednak nad jego przyszłością ciążą zobowiązania podjęte przez sojusz w 1997 r. w akcie stanowiącym Rosja–NATO: powstrzymanie się od rozmieszczenia na stałe znaczących sił alianckich w nowych krajach członkowskich. Wojska USA goszczą więc w Polsce tymczasowo: właśnie zapadła decyzja o przedłużeniu „na jakiś czas” obecności na Podkarpaciu 82. Dywizji Powietrznodesantowej.
Po zawieszeniu broni Rosja zachowa kontrolę nad wszystkimi okupowanymi terytoriami? Ukraińcy już tego nie odrzucają, ale oczekują konkretnych decyzji państw NATO.
Gdyby Donald Trump wstrzymał pomoc dla Ukrainy, Kijów w ciągu kilku miesięcy mógłby opracować bombę atomową podobną do tej, jaką USA zrzuciły na Nagasaki w 1945 roku - pisze brytyjski "The Times".
Zarówno amerykański Departament Stanu, jak wywiad Korei Południowej informują, że wojska Kim Dzong Una biorą bezpośredni udział w starciach na froncie.
Kijów, który w ostatnich tygodniach był niemal codziennie celem ataku rosyjskich dronów-kamikadze, rankiem 13 listopada, po raz pierwszy od sierpnia, został celem rosyjskiego ataku rakietowego - podają Ukraińcy.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Obrońcy alarmują, że armia Kremla w co najmniej trzech miejscach frontu koncentruje oddziały do ataków, które mogą doprowadzić do przełamania linii obrony.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rzecznik MSZ Ukrainy zapewnił, że jego kraj nie zamierza pozyskiwać broni atomowej.
Inni kandydaci będą musieli odbierać telefony od jednego szefa partii, drugiego szefa partii - mówił w rozmowie z RMF FM Mirosław Suchoń, poseł Polski 2050, były szef sejmowego klubu tego ugrupowania.
W sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej" sprawdzono jakie poparcie uzyskałyby PSL i Polska 2050 startując osobno w wyborach parlamentarnych.
Po zawieszeniu broni Rosja zachowa kontrolę nad wszystkimi okupowanymi terytoriami? Ukraińcy już tego nie odrzucają, ale oczekują konkretnych decyzji państw NATO.
Wiosną 2025 roku Ryanair zacznie latać z Katowic na lotnisko Bruksela-Charleroi w Belgii.
Siergiej Ławrow w rozmowie z rosyjską dziennikarką Mariną Kim stwierdził, że władze Rosji będą oceniać administrację Donalda Trumpa w oparciu o jej działania. - Nie mamy żadnych oczekiwań, nie będziemy niczego zgadywać - zadeklarował.
Niemiecka firma zarządzająca czternastoma greckimi lotniskami zainwestuje w odnowienie kilku z nich 50 milionów dolarów. Zmodernizuje dzięki temu porty lotnicze na Santorynie, Mykonos, Korfu i Kos.
Inspektor pracy nie jest zobligowany do podejmowania żadnych czynności na gruncie ustawy o ochronie sygnalistów. Nie oznacza to jednak, że nie będzie ustalał, czy wobec zgłaszającego doszło do naruszenia przepisów prawa pracy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas