Aktualizacja: 26.02.2020 06:05 Publikacja: 25.02.2020 18:03
Foto: Fotorzepa/ Jakub Czermiński
Obrazek trafił do mediów po poniedziałkowym posiedzeniu klubu parlamentarnego partii rządzącej, w którym wziął udział Andrzej Duda. Posiadanie zaplecza politycznego to dobra rzecz w kampanii, ale w tym przypadku właściwie nie wiadomo, kto kogo posiada. Gdyby to prezydent rozdawał karty, zaprosiłby pewnie posłów i senatorów do siebie, choć na imprezę w ogrodach jeszcze za chłodno. A tak, zamiast stać się gospodarzem wydarzenia, prezydent zapozował z prezesem i smutnymi nieco członkami władz partii przy długim stole prezydialnym, co szybko zdobyło w internecie złośliwy przydomek „Ostatnia wieczerza”. Ostatnia czy nie, ale na pewno nietrafiona.
Pamięć o Holokauście jest jedynym sposobem, aby zapobiec nowemu ludobójstwu – uważa dyrektor muzeum Auschwitz-Birkenau Piotr Cywiński. Z tym jest jednak coraz gorzej.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Auschwitz to symbol zbrodni i dehumanizacji, ale też miejsce nadziei, które zmusza do fundamentalnych pytań o dobro i zło w człowieku. 80. rocznica wyzwolenia obozu to czas hołdu dla ofiar i refleksji nad tym, jak uczyć przyszłe pokolenia odpowiedzialności za historię.
Jedynie władze Izraela dbają o to, by młodzież pamiętała o Holokauście. Dla młodych Izraelczyków lekcje w Auschwitz są obowiązkowe. Nie inaczej powinno być w Polsce. W Europie. Tylko tak zadbamy o to, by pamięć o sprawcach i ofiarach nie umarła. By prawda o dobru i złu była czytelna i niepodważalna.
Ponad trzy dekady temu Aleksander Łukaszenko gromadził tłumy, obiecał demokrację i dobrobyt. Przekształcił kraj w łagier zarządzany przez jedną rodzinę. I po raz siódmy wybiera siebie na prezydenta Białorusi.
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia.
Atakowanie akcji charytatywnej po tym, jak podczas finału WOŚP został zasztyletowany Paweł Adamowicz, jest niegodziwością i wyjątkowo nieodpowiedzialną postawą. Nie ma świętych krów i każdego należy rozliczać, ale na nikogo nie należy szczuć.
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Z nowego sondażu Opinia24 wynika, że Rafał Trzaskowski wygrałby zarówno pierwszą, jak i drugą turę wyborów prezydenckich. Do urn chce iść prawie 90 proc. ankietowanych.
„Nie dziś” - tak marszałek Sejmu Szymon Hołownia skomentował wymianę zdań między premierem Donaldem Tuskiem a kandydatem na prezydenta popieranym przez PiS, Karolem Nawrockim, w serwisie X.
- To jest absurdalna historia. Sam Karol Nawrocki podkreśla, że parę minut drogi od Muzeum II Wojny Światowej ma mieszkanie, gdzie na niego czekała kochająca żona i dzieci. To ja pytam - po co, z kim i dlaczego te noce spędzał nie w domu, a w apartamencie de luxe? - mówił senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Kwiatkowski, były prezes NIK, odnosząc się do informacji o tym, że były dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, "obywatelski" kandydat popierany przez PiS, przez ponad pół roku bezpłatnie korzystał z luksusowego apartamentu w muzealnym kompleksie hotelowym.
Czterech na dziesięciu Polaków uważa, że Karol Nawrocki, popierany przez PiS „obywatelski” kandydat na prezydenta powinien zapłacić za korzystanie z luksusowego apartamentu przeznaczonego na wynajem, z którego korzystał za darmo, kiedy był dyrektorem Muzeum II Wojny Światowej. Przeciwnego zdania jest 13 proc. ankietowanych.
W sondażu przeprowadzonego przez Ogólnopolską Grupę Badawczą zapytano ankietowanych, na kogo oddaliby głos w drugiej turze wyborów prezydenckich, jeśli dostaliby się do niej kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski i popierany przez PiS Karol Nawrocki.
- Przyjacielskie, świetne relacje, panowie są cały czas w kontakcie - mówił w rozmowie z TVN24 szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, Marcin Mastalerek, pytany o relacje między Andrzejem Dudą a Donaldem Trumpem.
Dziś musimy zmagać się z tym dziedzictwem dlatego, że jesteśmy gospodarzami ziemi, na której „każdy Żyd miał być stracony”. Cały świat pragnie utrzymać dziedzictwo i święcić rocznice, ale gospodarzami jesteśmy tylko my. Dlatego każdy sukces ma wielu ojców, ale każda gafa obciąża Polaków.
Cała klasa polityczna, zamiast rozwiązywać problemy, grzęźnie w sporze coraz głębiej, a prawo, które powinno pełnić funkcję moderacyjną dla wspólnoty, stało się podnóżkiem dla polityków, którzy chłostają nim bez wyobraźni.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas