Aktualizacja: 20.09.2018 09:06 Publikacja: 19.09.2018 14:58
Andrzej Duda i Donald Trump podpisują deklarację o współpracy
Tym co najbardziej uderza w komentarzach po spotkaniu prezydenta RP Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem, jest wielka przesada. Krytycy głowy polskiego państwa twierdzą, że poniósł on spektakularną porażkę. Jako dowód pokazują zdjęcie, na którym siedzi Trump, a Duda podpisuje porozumienie między naszymi krajami o współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa i energetyki na stojąco. To nie było najszczęśliwsze zdjęcie, w dodatku pokazywało jak protekcjonalnie jesteśmy traktowani przez USA. Duda nie ma więc tutaj powodów do chwały. Tym bardziej, że to zdjęcie będzie przez najbliższe miesiące wykorzystywane w tysiącach memów i komentarzy.
Zbigniew Ziobro jest przekonany, że odniósł sukces nie zeznając przed komisją śledczą ds. Pegasusa. Podobnie uważają członkowie komisji, którzy są zadowoleni, że nie grali w show do scenariusza byłego ministra sprawiedliwości. Obie strony mają plan na kolejne tygodnie.
Nasze roboty zostały zaprojektowane z myślą o zadaniach wymagających szybkości i precyzji. Ich konstrukcja pozwala na wykonywanie powtarzalnych ruchów efektywnie i z wielką dokładnością – mówi Takanori Inaho, prezes Epson Europe.
Styczeń kończy się nam kompromitacją polskiego państwa i całej klasy politycznej.
Wypuszczenie Michała K. z brytyjskiego aresztu nie ma nic wspólnego z jego winą bądź niewinnością, ale mimo to jest problemem dla rządu. Przede wszystkim Koalicji Obywatelskiej, która zbyt mocno postawiła na rozliczanie poprzedników jako legitymację rządu Donalda Tuska.
Europa systemowo nie jest w stanie konkurować technologicznie z firmami z USA i Chin. I trudno mieć nadzieję, że przy obowiązującym na Starym Kontynencie modelu polityczno-gospodarczym może się to zmienić.
69,8 proc. Niemców uważa, że wśród sprawców nie było ich przodków. Rząd ignoruje problem niemieckiej polityki historycznej, a ta – obok ignorancji – jest źródłem frazy „polskie obozy”.
Aby spokojnie spędzać czas wolny od zajęć, warto pamiętać o dobrym przygotowaniu do wyjazdu – w tym o odpowiednim ubezpieczeniu.
W jakiś sposób wmówiliśmy ludziom, że Ukraina nie tylko pokona Rosję, ale ją zniszczy, zepchnie z powrotem do tego, jak wyglądał świat w 2014 roku, zanim Rosjanie zajęli Krym - mówił w wywiadzie dla NBC News sekretarz stanu USA Marco Rubio.
Zbigniew Ziobro jest przekonany, że odniósł sukces nie zeznając przed komisją śledczą ds. Pegasusa. Podobnie uważają członkowie komisji, którzy są zadowoleni, że nie grali w show do scenariusza byłego ministra sprawiedliwości. Obie strony mają plan na kolejne tygodnie.
Potężne pieniądze z funduszy europejskich czekają na firmy szukające wsparcia dla inwestycji m.in. w badania i rozwój, cyfryzację, wdrażanie innowacji, zazielenianie działalności czy wyjście na świat. Nabór organizują PARP i NCBR.
Potężne cła na import towarów z Kanady i Meksyku oficjalnie mają zacząć obowiązywać już od soboty, 1 lutego. Prezydent USA Donald Trump w dalszym ciągu nie ogłosił jednak decyzji, czy obejmą one także ropę naftową.
Styczeń kończy się nam kompromitacją polskiego państwa i całej klasy politycznej.
Złoty w piątek tracił na wartości. Na razie jednak nie ma powodów, by bić na alarm.
„Dziadkiem z Wehrmachtu” grano przeciw Sławomirowi Mentzenowi w 2023 r. i Donaldowi Tuskowi w 2005 r., czyli wiele lat po wojnie. A co myślano o Konradzie Swinarskim (1929–1975), wybitnym reżyserze, którego brat był w Waffen SS, a matka podpisała folkslistę?
Destabilizacja sytuacji politycznej w Berlinie i Paryżu długofalowo nie jest niczym dobrym. Jeśli jednak chcemy ją przekuć w szansę, mamy dobry moment, by odnowić polityczny ład w Europie. Ponad sześć dekad po francusko-niemieckim traktacie elizejskim i ponad 30 lat po polsko-niemieckim traktacie o dobrym sąsiedztwie musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy mamy do tego konieczną wyobraźnię.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas