Aktualizacja: 04.11.2024 21:48 Publikacja: 17.07.2024 10:35
Foto: Fotorzepa/Cezary Piwowarski
Byki, po wczorajszym pogromie, próbują wrócić do gry. Nie jest to jednak takie proste. Start środowej sesji przyniósł co prawda wzrosty, ale były one stosunkowo nieduże. Jakby tego było mało po godzinie handlu WIG20 wrócić do punktu wyjścia. Ten, po wczorajszej przecenie, jest poniżej 2500 pkt. - Na wykresach kluczowych indeksów pojawiło się wiele niepokojących sygnałów słabości popytu. WIG20 przełamał średnią dwustugodzinową. Z sygnałem tym, jak na razie, nie ma co dyskutować i według podręcznikowych kanonów niedźwiedzie mają otwartą drogę na południe. Odżywa temat klina, którego podstawa przy 2161 pkt może okazać się średnioterminowym magnesem — wskazuje Piotr Neidek, analityk BM mBanku. Po godz. 10 na GPW znów zaś zagościł kolor czerwony, a WIG20 zaczął tracić ponad 0,5 proc.
Jak się dowiedzieliśmy, Samer Masri od poniedziałku będzie nowym szefem biura maklerskiego należącego do największego banku w Polsce. – Firma przejdzie istotne zmiany, ale te muszą zachodzić w sposób ewolucyjny – zdradza „Parkietowi” Masri.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Spółka Berkshire Hathaway poinformowała, że zmniejszyła swoją pozycję w Apple do 69,9 mld dol. w trzecim kwartale. Co oznacza, że pozbył się kolejnych 100 mln akcji w okresie trzech miesięcy – informuje dziennik "Financial Times".
WIG20 stracił w październiku prawie 5 proc. Tym samym listopad rozpocznie z okolic 2200 pkt. Czy bykom uda się utrzymać ten poziom?
Efekty sezonowe stoją w sprzeczności z hipotezą o efektywności rynków. Jednak sezon jesienno-zimowy statystycznie przynosi wyższe stopy zwrotu niż letni.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Udany początek dnia na GPW. WIG20 w pierwszej części sesji rósł ponad 1 proc. Czy byki dowiozą zwycięstwo do końca?
Zaczęło się od małego start-upu w Poznaniu. Dzisiaj Allegro to najpopularniejsza platforma zakupowa w Polsce, jedna z największych firm e-commerce w Europie oraz wyjątkowe miejsce pracy.
W procesie rekrutacyjnym pokazujemy, jak atrakcyjnym miejscem do pracy jest AstraZeneca, a jednocześnie staramy się wybierać takich kandydatów, którzy chcą się rozwijać, uczyć, zdobywać różne doświadczenia, mają w sobie pasję oraz chęci i zgodnie z wartościami i misją firmy chcą pomagać innym – mówi Marta Jagnieża, wiceprezes zarządu, dyrektorka HR w AstraZeneca.
Kontroling, wyposażony w nowoczesne systemy EPM, umożliwia szybsze reagowanie na zmieniającą się rzeczywistość biznesową.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje – mówi Tomasz Czerski, dyrektor rozwiązań big data w Orange Polska.
Przed zakupem telewizora bierzemy pod uwagę różne czynniki, takie jak jakość obrazu, przekątną ekranu, rozdzielczość, cenę czy funkcje Smart TV. Często pomijamy jest jednak dosyć istotny element, jakim jest kwestia zabezpieczeń telewizora. Zupełnie niesłusznie, gdyż obecnie w telewizorach podłączonych do Internetu przechowujemy wiele wrażliwych haseł i danych. Dlatego warto wybrać telewizor z systemem, który zagwarantuje zaawansowane bezpieczeństwo na wielu poziomach – takim jak Samsung Knox.
To dzięki świetnemu zespołowi i automatyzacji jesteśmy największym w Polsce producentem hydrauliki siłowej. Rozwijamy nie tylko produkcję cywilną, ale i w obszarze obronnym – mówi Piotr Bernaś, dyrektor operacyjny Ponar Wadowice.
Rosyjskie koncerny naftowe doświadczają coraz większych trudności w remontach rafinerii wyposażonych w urządzenia i technologie z importu. Trzy rafinerie, w tym jedna z największych, należąca do Łukoilu, przedłużyły postoje remontowe aż do grudnia.
Choć założenie firmy oceniamy jako łatwe, to planuje je mniej osób niż w innych krajach Europy. Za uruchomieniem działalności stoi najczęściej chęć zapewnienia sobie utrzymania. Wśród przyczyn upadku firm są pandemia, brak rentowności biznesu i podatki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas