„Rzeczpospolita” na Forum Ekonomicznym w Karpaczu 2024
Aktualizacja: 09.09.2019 16:17 Publikacja: 09.09.2019 16:06
Foto: stock.adobe.com
Artyści, dziennikarze i politycy w czasie debaty zgodzili się, że wszystkim stronom zainteresowanym dyrektywą o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym zależy na wolności wypowiedzi. Konkluzją panelu było stwierdzenie, że umiejętna implementacja nowego prawa zagwarantuje swobodę komunikowania się w sieci, zabezpieczy prawa autorów do uczciwego wynagrodzenia i może stać się impulsem dla rozwoju polskiej branży innowacji.
Debata toczyła się głównie wokół dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, zatwierdzonej przez Parlament Europejski 26 marca 2019 roku. Na implementację przepisów kraje UE mają czas do maja 2021 roku. Nowa dyrektywa ma w założeniu wzmocnić prawa twórców do uczciwego wynagradzania za wykorzystywanie w internecie ich dzieł.
Uczelnie, tak jak firmy, zarządzają majątkiem i zasobami ludzkimi. Wyzwania, jakie się z tym wiążą, stały się osią debaty „Zarządzanie ryzykiem ubezpieczeniowym na uczelniach”.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Potrzebne są wspólne działania wszystkich interesariuszy związanych z internetem i wychowywaniem dzieci.
Joint action is needed from all stakeholders concerned with the internet and raising children.
Trzeba wykorzystać dostępne dane i technologie, aby zapewnić pacjentowi szybszy dostęp do usług medycznych – mówi Monique Clua Braun, Country President Novartis Poland.
Digitalizacja już teraz pomaga skrócić czas potrzebny na udzielenie pomocy pacjentom. Pomaga też monitorować stan pacjenta w szpitalu – mówi Jens Jakob Gustmann, lider regionu Europy Środkowej i Wschodniej w firmie Philips.
To my w XXI w. odczujemy skutki pańskiej XX-wiecznej polityki energetycznej. Chciałabym, żeby potraktował pan głos młodego pokolenia poważnie – apeluje aktywistka klimatyczna Maya Ozbayoglu do premiera Donalda Tuska.
Jeśli ktoś spyta, czy polski antysemityzm istnieje, to owszem, Europa, świat i my sami dostaliśmy na to kolejny dowód. W osobie europosła, którego nazwiska obiecałem sobie kiedyś nie wymieniać. Jednak wymienię: polski antysemityzm nosi nazwisko Braun.
Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta i europoseł wybrany do Parlamentu Europejskiego z list Konfederacji, został wyproszony z sali obrad Parlamentu Europejskiego za zakłócenie minuty ciszy w PE dla ofiar Holokaustu.
Koncern Meta, który jest właścicielem Facebooka, już wziął pod lupę najnowszy chiński model AI DeepSeek. Mark Zuckerberg, szef Mety, chce wyciągnąć z niego co najlepsze i wdrożyć w swoich narzędziach.
Tak więc big tech postawił na gniew ludu. W najbliższych latach, może nawet dekadach, technowładcy staną na straży wolności słowa, „normalności”, po stronie tego, co lokalne, w starciu z globalnymi siłami.
Powrót do mniej opresyjnej polityki klimatycznej sprzed 2019 roku – co zaproponowała Europejska Partia Ludowa, największa partia w Parlamencie Europejskim – nie będzie łatwy, a wymierne korzyści mogą być czasowe.
Donald Tusk wygłosił w Parlamencie Europejskim hymn o wielkości Europy. Prawica wytykała mu hipokryzję, lewica pytała o prawa kobiet i migrantów.
Tuż po tym, jak premier Donald Tusk zaprezentował w Parlamencie Europejskim plany polskiej prezydencji, w odpowiedzi usłyszał od polskich europosłów słowa krytyki. - Powiedzieć, że jest pan najgorszym premierem w historii Polski, to jak nie powiedzieć nic - zwróciła się do premiera europosłanka Konfederacji Ewa Zajączkowska-Hernik z frakcji Europa Suwerennych Narodów. Ostre słowa padły również z ust Patryka Jakiego i Anny Bryłki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas