Aktualizacja: 09.06.2015 15:49 Publikacja: 09.06.2015 15:33
Foto: Bloomberg
Według szacunków analityków Bank of America europejskie firmy na dywidendę i skup akcji własnych w 2015 roku prawdopodobnie przeznaczą 30 proc. przepływu gotówki (cash flow). Najmniej od 2010 roku. Zaledwie 1 proc. tej całej wydzielonej puli ma pójść na buy back.
Firmy z eurolandu są znacznie mniej hojne niż ich amerykańscy konkurenci, którzy zamierzają uhonorować swoich akcjonariuszy dwukrotnie większą częścią cash flow. A przecież w przypadku spółek ze wskaźnika Stoxx Europe 600 Index góra gotówki jaką dysponują urosła do 2,2 biliona euro i ich możliwości pod tym względem są największe od co najmniej 2003 roku.
25 listopada Ministerstwo Finansów wydało komunikat dotyczący emisji detalicznych obligacji oszczędnościowych. Podano informacje o oprocentowaniu i marżach na grudzień 2024.
Swój poziom zadowolenia z życia Polacy oceniają na około 67 proc. Dla młodych najważniejsze są miłość i pieniądze, dla starszych – zdrowie i rodzina.
Cybernetyczne ataki na banki skandynawskie dokonywane prawdopodobnie przez hakerów związanych z Rosją są największym zagrożeniem dla stabilizacji finansowej w regionie - stwierdził w wywiadzie dla Bloomberga nowy wiceprezes banku centralnego Danii, Ulrik Nodgaard.
Zamyka się kolejny istotny dla wojny Putina kanał omijania sankcji i finansowania agresji. Chińskie banki zaczęły blokować płatności na rzecz rosyjskich firm dokonywane przez kraje trzecie - Indie, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Hongkong.
HSBC - największy pod względem aktywów brytyjski bank, zaprzestał obsługi wszelkich transakcji klientów indywidualnych z Rosji i Białorusi. Tym samym bank zakończył zarabianie na transakcjach kraju-agresora. Rosyjskie firmy nie są tam obsługiwane od połowy minionego roku.
Spółka Berkshire Hathaway poinformowała, że zmniejszyła swoją pozycję w Apple do 69,9 mld dol. w trzecim kwartale. Co oznacza, że pozbył się kolejnych 100 mln akcji w okresie trzech miesięcy – informuje dziennik "Financial Times".
Tak jak Ronald Reagan doprowadził do upadku ZSRR, tak Donald Trump chce doprowadzić do totalnego zmodyfikowania systemu globalnych porozumień gospodarczych, który w jego opinii nie jest korzystny dla USA.
W jednej z największych instytucji finansowych USA – Bank of America Corp – doszło do personalnego trzęsienia ziemi. Z pracą pożegnał się między innymi szef operacji finansowych spółki Bruce Thompson.
Globalna wyprzedaż długu przyhamowała i niektórzy analitycy mają nadzieję, że najgorsze minęło. Czy słusznie?
Bank of America (BoA) i Citigroup opublikowały raport za ostatni kwartał zeszłego roku. Wyniki obu banków były poniżej oczekiwań i prognoz
Rosnąca dziura budżetowa, gigantyczna kara dla Bank Of America, rozważania o polskiej klasie średniej, poprawa kondycji firm budowlanych i eksporterzy zrywający romans z egzotyką – to dziś główne tematy pierwszych stron gazet.
Bank of America zgodził się zapłacić 17 miliardów dolarów aby zamknąć sprawę sprzedaży papierów wartościowych zabezpieczonych kredytami hipotecznymi wysokiego ryzyka w okresie poprzedzającym kryzys finansowy. To najwyższa wartość ugody zawartej kiedykolwiek między państwem federalnym a pojedynczą spółką.
Im bardziej chińskie władze starają się stymulować drugą gospodarkę świata tym bardziej niedźwiedzio do tamtejszego rynku akcji nastawiony jest najlepszy strateg w rankingu amerykańskiego magazynu „Institutional Investor”. Dlaczego?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas