Aktualizacja: 19.05.2015 11:33 Publikacja: 19.05.2015 10:43
Foto: 123rf.com
Amerykańskie obligacje skarbowe są właściwie wycenianie zważywszy perspektywy inflacji i wzrostu gospodarczego, argumentują eksperci Bank of America. Z kolei Goldman Sachs ostrzega, że państwowy dług wciąż jest drogi, ale coraz więcej inwestorów dostrzega w nim wartość po ostatnim nurkowaniu cen.
Robert Tipp z Prudential Financial kupuje amerykańskie papiery rządowy, gdyż jest przekonany, iż niemrawe tempo wzrostu gospodarki powstrzyma bank centralny przed podniesieniem kosztu kredytu, a kondycja Europy jest zbyt kiepska by poradziła sobie z wyższymi rentownościami. Jako czynniki stabilizujące sytuację wskazuje banki centralne w Europie i Japonii, które każdego miesiąca miliardy dolarów inwestują w papiery dłużne.
Największymi wyzwaniami są wspieranie polskiego wzornictwa, podejmowanie inicjatyw edukacyjnych oraz zadbanie o dziedzictwo IWP bez regularnego wsparcia finansowego – mówi Michalina Pietrzyk, wiceprezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.
W najbliższy wtorek odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Choć sondaże są wyrównane, jedno jest pewne: protekcjonistyczne zapędy oraz brak chęci realnej redukcji deficytu budżetowego zwyciężą, niezależnie kto zostanie głową państwa - pisze młody ekonomista.
Dane historyczne wskazują, że październik i IV kwartał są okresami dobrymi dla kryptowalut. Ostatnio tym aktywom znów zaczęły sprzyjać rosnące szanse wyborcze Donalda Trumpa. Wybory mogą być pozytywnym impulsem dla części inwestorów.
Cyfryzacja dotyka każdej sfery działalności człowieka. To proces, który towarzyszy także biznesowi bez względu na branżę i skalę działalności.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
O społecznej odpowiedzialności biznesu mówi się coraz więcej. To, co kiedyś było modą, teraz staje się obowiązkiem. Firmy muszą odpowiadać na potrzeby społeczeństwa i środowiska.
Spółka Berkshire Hathaway poinformowała, że zmniejszyła swoją pozycję w Apple do 69,9 mld dol. w trzecim kwartale. Co oznacza, że pozbył się kolejnych 100 mln akcji w okresie trzech miesięcy – informuje dziennik "Financial Times".
„Go for Gold” - „kupujcie złoto”! Wedle jednego z największych banków inwestycyjnych świata cena kruszcu na początku przyszłego roku może sięgnąć 2 700 dolarów za uncję.
We wtorek 20 sierpnia ceny ropy spadły do poziomu najniższego w tym roku. W środę ropa nieznacznie podrożała, ale analitycy spodziewają się, że w przyszłym roku potanieje nawet do 68 dolarów za baryłkę.
David Solomon, dyrektor generalny jednego z największych banków inwestycyjnych świata, miał dwie pełne sukcesów kariery. Jedną z nich - muzyczną, musiał oficjalnie przerwać.
Moskiewski Sąd Arbitrażowy zajął rosyjskie aktywa banku i funduszu Goldman Sachs. Wśród nich są papiery wartościowe Sbierbanku, Gazpromu, banku VTB i Aerofłotu.
Niegdyś należące do Thomasa Cooka, a po jego bankructwie, do chińskiego konglomeratu turystycznego Fosun, marki hotelowe Casa Cook i Cook’s Club znów zmieniły właściciela. Zainteresował się nimi Goldman Sachs Asset Management.
Bank zawarł ugodę w głośnej sprawie dyskryminacji płacowej ze względu na płeć na miesiąc przed procesem. Musi zapłacić 215 mln dolarów i wdrożyć nowe procedury.
Duńska firma energetyczna, którą jeszcze kilka lat temu wyceniano na mniej niż pół miliarda dolarów, w ubiegłym roku zarobiła na czysto kwotę ponaddwukrotnie większą.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas