19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 06:04 Publikacja: 04.10.2021 15:04
Foto: Shutterstock
Fundacja Polska Bezgotówkowa poszerzyła zakres wsparcia o obsługę płatności online dla urzędów centralnych, samorządów, sądów i publicznej służby zdrowia. Instytucje, które dotychczas nie obsługiwały płatności online, mogą skorzystać ze wsparcia do końca 2025 r. Koszty związane z wdrożeniem oraz rozliczaniem transakcji zostaną zrefundowane w ramach Programu Polska Bezgotówkowa.
- Pandemia wpłynęła na wiele obszarów naszego życia. Obserwujemy zwłaszcza zmianę preferencji konsumentów w obszarze płatności bezgotówkowych. Polacy chętniej płacą kartą i robią zakupy w sieci. Już pierwsze miesiące pandemii pokazały, że nawet ci, którzy nie korzystali z rozwiązań cyfrowych, bardzo szybko zmieniali zdanie. Sytuacja miała również wpływ na otwarcie się społeczeństwa na sektor e-commerce. Z widoczną zmianą trendów mamy również do czynienia w obszarze publicznym. Sprzyja temu bardzo dobrze przygotowana infrastruktura sieciowa w Polsce i skokowo rosnąca liczba dostępnych usług cyfrowych w ramach e-administracji. Potrzeby obywateli nie są nam obce, stąd decyzja o rozszerzeniu naszego Programu o płatności online dla instytucji z sektora publicznego – mówi Grażyna Ciurzyńska, która od paru miesięcy jest prezesem Fundacji Polska Bezgotówkowa.
Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju wspólnie z Enterprise Investor Fund IX inwestują w eTravel, polskiego organizatora podróży służbowych. Transakcja czeka jeszcze na akceptację Urządu Ochrony Konsumentów i Konkurencji.
Na lokatach bankowych gospodarstwa domowe odłożyły w minionym roku imponujące ponad 100 mld zł. Ale banki trochę kręcą nosem, bo wolałyby udzielać więcej kredytów.
Specjalny fundusz rządu USA utworzony w celu wypłacenia rekompensat tysiącom osób oszukanych przez nieżyjącego już Bernarda Madoffa, twórcy największej w historii piramidy finansowej - dokonuje ostatniej partii wypłat. CNN informuje, że udało się pokryć niemal wszystkie ich straty.
Warto skorzystać z dostępnych możliwości obniżenia tegorocznego podatku. Jedną z nich są wpłaty na rachunki emerytalne. Jeśli nie wykorzystamy limitów do 31 grudnia – przepadną.
Lista obietnic Donalda Trumpa jest długa, ale zapowiedź prezydenta elekta, że cała pozostała produkcja bitcoina będzie odbywać się w USA, może okazać się jednym z najtrudniejszych wyzwań.
Polski rynek płatności na tle rynków europejskich wyróżnia się innowacyjnością oraz dużą dynamiką wykorzystywania płatności zbliżeniowych i mobilnych wśród konsumentów.
Tyle urządzeń zamontowano dzięki Programowi Polska Bezgotówkowa. Wzięło w nim dotychczas udział ponad 360 tys. przedsiębiorców i instytucji.
Fundacja Polska Bezgotówkowa poszerzyła zakres wsparcia o obsługę płatności online dla urzędów centralnych, samorządów, sądów i publicznej służby zdrowia.
Scena Muzyki Polskiej to program artystyczny realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Filharmonią Narodową, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najbliższe koncerty już 14 i 21 stycznia w Filharmonii Narodowej.
Coraz więcej dużych, globalnych firm podkreśla, że preferują współpracę z dostawcami, którzy świadomie zarządzają swoją emisyjnością i podejmują działania w zakresie zrównoważonego rozwoju
Były szef MSZ Iranu Mohammad Dżawad Zarif, obecnie wiceprezydent tego kraju, w wywiadzie dla irańskich mediów stwierdził, że Izrael umieścił kiedyś ładunki wybuchowe w wirówkach, do wzbogacania uranu, które kupił Teheran.
Nawet jeśli o danej regulacji czy dokumencie wypowiedziały się już dziesiątki prawników, niekoniecznie wszystko musi być jasne i oczywiste.
Ustawodawca nie przewidział, że dane sygnalisty mogą zostać ujawnione nieupoważnionym osobom ze względu na przepisy ustawy o opłacie skarbowej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas