Aktualizacja: 23.05.2020 14:24 Publikacja: 23.05.2020 14:20
Foto: materiały prasowe
Olivier Nakache i Eric Toledan to sprawdzona para francuskich realizatorów. Pracują zawsze razem i mają na swoim koncie m.in. takie hity jak „Nietykalni” czy „Samba”. „Nadzwyczajni” są filmem w typowym dla nich stylu: pokazujący skomplikowane, niełatwe strony życia, ale jednocześnie pozostawiający nadzieję i wiarę w dobro.
Pochodzący z żydowskiej rodziny Bruno Haroche swoje życie poświęcił pomocy osobom niepełnosprawnym, z chorobą Aspergera i ciężkim autyzmem wyrzucającym chorych na margines społeczeństwa. Dzwonią do niego zrozpaczeni rodzice i lekarze ze szpitali, gdy mają tzw. „przypadki beznadziejne”. On wtedy bierze pod opiekę te dzieciaki - często bez kontaktu, agresywne. A czasem też niebezpieczne dla otoczenia czy powodujące poważne problemy jak chłopak, który ma nawyk pociągania za hamulec metra. Kiedy brakuje miejsc w ośrodku, Bruno podopiecznych umieszcza w mieszkaniach lub w hotelowych pokojach. Nikomu nie odmawia pomocy. Ale ma coraz więcej kłopotów – w jego ośrodku zjawiają się dwaj kontrolerzy z opieki społecznej, zawiadomieni o kiepskich warunkach lokalowych i nietypowych metodach postępowania Haroche’a.
Trzy lata po tragicznym wypadku, gdy na planie „Rust” zginęła od kuli operatorka Halyna Hutchins, na EnergaCAMERIMAGE odbyła się światowa premiera tego filmu
Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich fanów serialowych emocji: harmonogram oraz lista seriali wyświetlanych podczas BNP Paribas Warsaw SerialCon 2024 zostały ogłoszone! Rusza także sprzedaż karnetów i biletów na stronie festiwalu – doradzamy, aby nie zwlekać do ostatniej chwili, by nie przegapić najgorętszych premier i pokazów - przygotowaliśmy dla Was mnóstwo zaskoczeń!
Jim Jarmusch, w niedawnej rozmowie ze stacją radiową France Inter, podzielił się szczegółami dotyczącymi jego najnowszego filmu „Father, Mother, Sister, Brother”.
W Toruniu pokazano „Marię Callas" z Angeliną Jolie. W kinach dopiero w lutym. Operator filmu Ed Lachman otrzymał Złotą Żabę za całokształt twórczości. „Blitz” Steve’a McQueena o wojennym Londynie porywa świetnymi zdjęciami, ale rozczarowuje. Premiera w AppleTV+ 22 listopada.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Filmy z komentarzem artystów: Doroty Masłowskiej, Artura Andrusa, Michała Witkowskiego trafią najpierw do kin, a potem na specjalną platformę VOD.
Trzy lata po tragicznym wypadku, gdy na planie „Rust” zginęła od kuli operatorka Halyna Hutchins, na EnergaCAMERIMAGE odbyła się światowa premiera tego filmu
Straszenie dziś Polaków wojną jest niepotrzebne i szkodliwe. Choć niestety nie jest absurdalne.
Praca pod tytułem „Komediant” – banan przyklejony taśmą do ściany – była najsłynniejszym dziełem sztuki 2019 roku. Teraz podczas aukcji w Nowym Jorku sprzedana została za 6,24 mln dolarów. Jej autorem jest kontrowersyjny włoski artysta Maurizio Cattelan.
Redakcja znanego na całym świecie słownika Cambridge wybrała słowo 2024 roku. Zdaniem ekspertów jego popularność pokazuje rosnącą w społeczeństwach popularność afirmacji.
Średnio co 16. dziecko, które rodzi się obecnie w Polsce, jest cudzoziemcem. Ale są województwa, gdzie już jedna dziesiąta noworodków nie ma polskiego obywatelstwa.
Przemyt ponad 180 migrantów do Niemiec zorganizował gang, w którym działała mieszkająca tam Polka i jej syn. Organizatorzy procederu zostali sprowadzeni do Polski i już usłyszeli zarzuty.
„Opiekunami” 17-latków za kierownicą mają być ich niewiele starsi, bo już 24-letni, koledzy. Nikogo nie przypilnują, bo sami często uprawiają piracką jazdę i chwalą się tym w internecie – ostrzegają eksperci.
– Potrzebujemy planu, skutecznego działania, współpracy. Nasze środowisko wcale nie jest podzielone – mówi prezes Polskiego Związku Koszykówki Grzegorz Bachański.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas