19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 12:43 Publikacja: 30.06.2023 23:23
Na Wyspach Brytyjskich zamawianie przeprowadzek „u Polaków” jest dość powszechne ze względu na wysoką jakość usług.
Foto: Adobe Stock
Do zarobienia są niebagatelne kwoty, w których margines zysku musi być na tyle zadowalający, że zachęca do spróbowania sił w tej branży wciąż nowych przedsiębiorców. Koszty przeprowadzki mieszkania czy domu na terenie Wielkiej Brytanii, albo z Polski na Wyspy lub w przeciwnym kierunku zazwyczaj mieszczą się w przedziale 600-1800 funtów, czyli mniej więcej od 3 do 9 tys. złotych. Co miesiąc na Wyspach Brytyjskich zmienia lokalizację ok. 100 tys. gospodarstw domowych, z czego ok. 3/4 to przeprowadzki krajowe. Przeciętny Brytyjczyk w ciągu życia przeprowadza się ok. 8 razy, chociaż jest to bardzo zróżnicowane regionalnie, bowiem Walijczycy robią to tylko 2-3 razy w życiu, a mieszkańcy Londynu czy okolic nawet kilkunastokrotnie.
Czechy są naturalnym partnerem dla polskich firm do współpracy w zakresie transportu towarowego, zarówno w obrocie surowcami, jak i produktami gotowymi.
11 polskich miast ma bezpośrednie połączenia lotnicze z Irlandią, co ułatwia współpracę - wskazują Patrick Haughey, ambasador Irlandii w Polsce i Tonia Spollen Behrens, przedstawicielka Enterprise Ireland na Polskę i kraje bałtyckie.
- Korzystając z działania w różnych strefach czasowych możemy stworzyć ciągły proces pracy nad projektem: od wytwarzania oprogramowania, poprzez testowanie i poprawianie błędów - mówi Bartosz Łopiński, prezes Billennium.
Kazachstan od wielu lat realizuje plan rozwoju sieci transportowej. Tylko w ostatnich latach wybudowano 2500 km sieci kolejowej, a inwestycje w tym sektorze osiągnęły poziom ponad 31 mld euro.
Jak wynika z danych Eurostatu mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) stanowiły w Unii Europejskiej 99 proc. liczby firm importujących i 98 proc. firm eksportujących w każdym roku w okresie od 2017 do 2022 r.
Małe firmy działające równocześnie w Polsce i w innych krajach UE mogą już zgłaszać się do procedury zwolnienia z VAT za granicą. To korzystne rozwiązanie zwłaszcza dla firm z pogranicza zachodniego i południowego.
Niecały rok po ogłoszeniu diagnozy, księżna Walii Kate poinformowała w mediach społecznościowych, że choroba nowotworowa, na którą zapadła, jest w remisji.
Najnowszy sondaż ośrodka YouGov wskazuje na rosnące notowania partii Reform UK Nigela Farage'a.
Ustawa o samorządzie gminnym zakazuje radnym prowadzenia określonej działalności gospodarczej. Przewiduje też sankcje za złamanie tego zakazu.
Zakazu prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia powiatu nie można rozciągnąć na prowadzenie szkoły niepublicznej.
Styczeń dopiero się zaczął, ale można już wskazać jedną z najpopularniejszych europejskich wystaw 2025 roku. Mowa o wystawie „Van Gogh: Poets and Lovers” w londyńskiej National Gallery. Zainteresowanie nią jest tak duże, że organizatorzy zdecydowali: obrazy Van Gogha będzie można oglądać przez całą dobę.
Zgodnie z raportem przygotowanym przez firmę analityczną Inrix specjalizującej się w zagadnieniach dotyczących transportu, najbardziej zatłoczonym miastem Europy jest Londyn. W Stolicy Zjednoczonego Królestwa kierujący spędzili w korkach 101 godzin. Warszawa znalazła się w pierwszej dziesiątce tego zestawienia.
Nottingham Forest rozgrywa najlepszy sezon od lat. Nie schodzi z podium Premier League i walczy o powrót do europejskich pucharów. Może nawet o Ligę Mistrzów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas