Aktualizacja: 30.11.2017 19:40 Publikacja: 30.11.2017 19:40
Foto: 123RF
Za nami siódma edycja Rankingu Bibliotek „Rzeczpospolitej". Rywalizacja była bardzo zacięta. W tym roku pierwsze miejsce zajęła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin. Na podium znalazły się też placówki z Sianowa i ze Świątek. W poprzednich edycjach również wypadały bardzo dobrze. Wysoką, szóstą pozycję zajął ubiegłoroczny lider rankingu, Barcin.
Poznaj najlepsze polskie biblioteki
Ranking Bibliotek 2017 - PDF
Ranking Bibliotek 2017 - xlxs
W najbliższy wtorek odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Choć sondaże są wyrównane, jedno jest pewne: protekcjonistyczne zapędy oraz brak chęci realnej redukcji deficytu budżetowego zwyciężą, niezależnie kto zostanie głową państwa - pisze młody ekonomista.
Dane historyczne wskazują, że październik i IV kwartał są okresami dobrymi dla kryptowalut. Ostatnio tym aktywom znów zaczęły sprzyjać rosnące szanse wyborcze Donalda Trumpa. Wybory mogą być pozytywnym impulsem dla części inwestorów.
Cyfryzacja dotyka każdej sfery działalności człowieka. To proces, który towarzyszy także biznesowi bez względu na branżę i skalę działalności.
O społecznej odpowiedzialności biznesu mówi się coraz więcej. To, co kiedyś było modą, teraz staje się obowiązkiem. Firmy muszą odpowiadać na potrzeby społeczeństwa i środowiska.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Już niedługo, w pierwszej połowie 2025 roku, rozpocznie się druga w historii prezydencja Polski w Radzie Unii Europejskiej. Co sześć miesięcy kolejne państwo członkowskie obejmuje tę funkcję, dbając o ciągłość unijnych prac.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin od lat wyznacza trendy i zajmuje wysokie miejsca w rankingu.
W pandemicznych latach utrzymanie kontaktu z czytelnikami jest coraz trudniejsze. Pomaga cyfryzacja.
Biblioteka to system naczyń połączonych, w którym kadra, czytelnicy i organizator jednostki robią wszystko, aby każdy czuł się nieodłącznym elementem tej całości.
Trzcianecka biblioteka to miejsce, w którym spotykają się literatura, kultura i sztuka.
|W czasach pandemii bibliotekarze usilnie starają się nie stracić kontaktu z czytelnikami. Pomagają im nowe technologie.
W 2020 r. dobiega końca rozpisany na pięć lat Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, finansowany ze środków budżetu państwa w wysokości 455 mln zł.
Część bibliotek, które powstały w ostatnich latach, była na pandemię niejako mimochodem przygotowana. Bo to nie tylko nowoczesne obiekty, ale i obiekty nowocześnie funkcjonujące – przekonuje dyrektor Instytutu Książki.
PIERWSZE MIEJSCE: Biblioteka z Sianowa od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingu. Skutecznie łączy tradycję z nowoczesnością.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas