Aktualizacja: 21.11.2024 14:13 Publikacja: 06.12.2021 02:10
Biblioteka w Barcinie od ponad 70 lat służy lokalnej społeczności.
Foto: materiały prasowe
Biblioteka gminna została powołana w 1949 r. Przez 13 lat znajdowała się w Kraśniku Koszalińskim. Zajmowała tam skromne pomieszczenie i była jedyną placówką kulturalną w okolicy, coraz liczniej odwiedzaną przez czytelników. Do codziennych bibliotecznych czynności wprowadzono więc pierwsze formy wydarzeń kulturalno-oświatowych.
W 1962 r. placówka została przeniesiona do Biesiekierza. Od 1998 r. powierzchnia biblioteki podwoiła się, powiększał się też księgozbiór. W pierwszym roku istnienia placówka posiadała 560 woluminów, a gdy była przenoszona do Biesiekierza już 4433. Coraz szersza stawała się też jej oferta. Obecnie obejmuje m.in. lekcje biblioteczne organizowane wspólnie z nauczycielami.
Największymi wyzwaniami są wspieranie polskiego wzornictwa, podejmowanie inicjatyw edukacyjnych oraz zadbanie o dziedzictwo IWP bez regularnego wsparcia finansowego – mówi Michalina Pietrzyk, wiceprezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.
W najbliższy wtorek odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Choć sondaże są wyrównane, jedno jest pewne: protekcjonistyczne zapędy oraz brak chęci realnej redukcji deficytu budżetowego zwyciężą, niezależnie kto zostanie głową państwa - pisze młody ekonomista.
Dane historyczne wskazują, że październik i IV kwartał są okresami dobrymi dla kryptowalut. Ostatnio tym aktywom znów zaczęły sprzyjać rosnące szanse wyborcze Donalda Trumpa. Wybory mogą być pozytywnym impulsem dla części inwestorów.
Cyfryzacja dotyka każdej sfery działalności człowieka. To proces, który towarzyszy także biznesowi bez względu na branżę i skalę działalności.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
O społecznej odpowiedzialności biznesu mówi się coraz więcej. To, co kiedyś było modą, teraz staje się obowiązkiem. Firmy muszą odpowiadać na potrzeby społeczeństwa i środowiska.
Stolica Polski wspięła się w tym roku o cztery miejsca w światowym zestawieniu, które ocenia biznesową atrakcyjność miast. Warszawa nadal zajmuje jednak odległą, 61. pozycję.
Wyłoniliśmy najlepsze miasta i gminy pod względem zrównoważonego rozwoju. W tegorocznej, XX już edycji Rankingu Samorządów pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęły: Dąbrowa Górnicza, Łeba oraz gmina Sulmierzyce.
Najważniejsze spotkanie roku branży logistycznej już 9 października w Warszawie, na którym poznamy firmy nagrodzone przez Rzeczpospolitą.
Niemiecka kultowa marka jest najlepiej zabezpieczonym przed korozją autem świata. Tuż za nią „zwierzęca” marka brytyjska należąca do indyjskiego koncernu i chińska marka z klasy premium. Najszybciej rdzewieją auta marek włoskich, amerykańskich i japońskich.
O dekadzie wspólnej drogi, recepcie na sukces i planach rozwoju opowiadają adwokatki Paulina Kieszkowska i Ewa Rutkowska oraz radca prawny Marcin Kolasiński, wspólnicy kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński.
O inwestycjach francuskich w Polsce w świetle raportu, jaki dla Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej przygotowali eksperci Quant Tank, z panią Joanna Jaroch-Pszeniczną, dyrektorką CCIFP, rozmawia rzecznik SGH, Mariusz Sielski.
Bilans dwudziestolecia Polski w UE jest jednoznacznie pozytywny. W ciągu tego okresu gospodarka dostała impuls rozwojowy w postaci nie tylko funduszy unijnych, ale m.in. dzięki jednolitemu rykowi europejskiemi i napływowi inwestycji.
W krótkim czasie infrastruktura kieleckiego ośrodka może wzbogacić się o nową halę. Obecnie powierzchnia wystawiennicza pod dachem Targów Kielce to 36 tysięcy metrów kwadratowych w siedmiu halach, wkrótce może być to aż 48 tysięcy mkw.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas