Aktualizacja: 05.11.2024 17:45 Publikacja: 05.07.2022 13:50
Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński
Ministerstwo Zdrowia raz w tygodniu publikuje raport na temat nowych zakażeń koronawirusem. Dane dotyczące liczby potwierdzanych przypadków pojawiają się codziennie na stronach rządowych.
Z wtorkowego raportu wynika, że w ciągu ostatniej doby odnotowano w całym kraju 1075 nowych zakażeń, w tym 166 ponownych zakażeń. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci dwóch osób. Jedna z nich miała choroby współistniejące.
Gorączka zachodniego Nilu występuje głównie w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Zachorowania notowane są jednak również w innych rejonach, między innymi w Europie. Wszystko wskazuje na to, że choroba pojawiła się również w Polsce.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Szczepionka Euvax B, podawana w ramach ochrony przed zachorowaniem na wirusowe zapalenie wątroby tupu B, została wstrzymana z powodu zgłoszenia niepożądanego odczynu poszczepiennego.
Nie wywołujmy sztucznej paniki. Zwykła grypa czy infekcja może w sezonie poczynić większe spustoszenia niż nowe warianty Covidu. Szczególnie oczywiście u osób starszych - mówi „Rzeczpospolitej” prof. Andrzej Horban, były konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych.
Nowy wariant Covid-19, oznaczony jako XEC, już wkrótce może stać się dominujący. Gdzie zanotowano jego obecność i czy dotarł już do Polski? Jakie ma objawy i jak chronić się przed jego skutkami?
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Zgodnie z przewidywaniami ekspertów do spraw zdrowia początek września przyniósł wzrost statystyk zakażeń koronawirusem. Jak wyglądają najnowsze dzienne statystyki Ministerstwa Zdrowia? Kiedy pojawią się nowe szczepionki?
Skuteczna ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży wymaga lepszej współpracy między różnymi instytucjami i zniesienia barier prawnych. Istotnym punkcie na mapie wsparcie dla najmłodszych jest szkoła.
Rosnące wydatki ZUS na świadczenia z ubezpieczeń społecznych, związane z niezdolnością do pracy, dowodzą ścisłej zależności między kondycją zdrowotną i produktywnością Polaków.
Jeśli porodów jest mniej niż 300, ale szpital ma takie położenie geograficzne, że dojazd pacjentki w inne miejsce w trakcie akcji porodowej jest zbyt odległy, to nikt go nie zlikwiduje – mówi Jerzy Szafranowicz, wiceminister zdrowia.
Na podstawie szeroko zakrojonych badań ustalono związek między zmianami klimatycznymi a wzrostem poronień. Publikacja trafiła do najbardziej wpływowych uczestników zbliżającej się konferencji COP29 w Baku — informuje „The Guardian”.
Naukowcy stworzyli rozwiązania oparte na chipie umieszczanym pod siatkówką oka i stymulacji kory wzrokowej mózgu. Postęp medyczny w tej dziedzinie jest imponujący.
W rzece Pasłęka w Braniewie w warmińsko-mazurskim znaleziono zwłoki oficera Wojsk Obrony Terytorialnej – ustaliła „Rzeczpospolita”. Okoliczności jego śmierci wyjaśnia prokuratura w Olsztynie.
Zespół badaczy zajmujących się sztuczną inteligencją i medycyną ogłosił, że opracował model AI, który ma być dużo dokładniejszy w przewidywaniu postępu nowotworów piersi niż standardowe testy dostępne obecnie w szpitalach.
Jest pomysł, jak przyciągnąć do pracy pielęgniarki i położne, które miały przerwę w wykonywaniu zawodu. Dostaną wynagrodzenie za przeszkolenie trwające nawet pół roku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas