Aktualizacja: 13.04.2015 08:28 Publikacja: 13.04.2015 08:28
W najbliższy wtorek w centrali Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie otwarte zostaną koperty z ofertami konsorcjów telekomów na świadczenie usług sieci transmisji danych (WAN) dla instytucji. To jeden z największych przetargów w domenie publicznej, na przychody z którego liczyli operatorzy.
O kontrakt warty kilkadziesiąt milionów złotych w perspektywie kilku lat, udzielany w postępowaniu zamkniętym, walczyły początkowo cztery konsorcja. Exatel i Atende odpadł jednak dość wcześnie z powodu nieodstarczenia na czas wymaganych dokumentów. Ostatecznie w grze są nadal zaproszone przez KRUS konsorcja: Orange Polska i Integrated Solution (Orange jest obecnie dostawcą łączy), Netii i Comarchu oraz T-Mobile Polska, GTS Poland i T-Systems Polska.
Rafał Brzoska już wcześniej pomagał pasażerom linii lotniczych. Ale teraz jego pomysł jest nowatorski. Od 13 listopada w 8 krajach europejskich można nadać walizkę w paczkomacie InPostu. I nie płacić wywindowanych stawek przewoźników.
To, że Niemcy przestrzegają obowiązujących przepisów, nie jest niczym nowym. Okazuje się jednak, że coraz częściej przestrzegają ich aż za bardzo. To działa jak hamulec dla gospodarki. I kosztuje miliardy euro.
Czym różni się od większości rosyjskich bogaczy Michaił Prochorow? Między innymi tym, że jest najbogatszym kawalerem Rosji, bezdzietnym, a z majątku szacowanego na 11 mld dol., 9 mld stanowi gotówka. Teraz sprzedał swój przedostatni rosyjski aktyw.
Jest czwartek, 14 października, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek podsumowuje kluczowe wydarzenia gospodarcze.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Dziś w skarżyskiej spółce Mesko powinno zostać podpisane porozumienie dotyczące sprzedaży piorunów w ramach unijnego programu EDIRPA. Ale firma ma problemy z terminową realizacją dostaw.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
ZE PAK, Polkomtel, Netia i Cyfrowy Polsat to firmy, z których władz założyciel Polsatu wyrzucił dzieci. To jednak nie koniec sukcesyjnej wojny. Jakie mogą być jej skutki?
Dziś gorący dzień w grupie Cyfrowy Polsat. Giełdowa spółka zmieniła już skład rad nadzorczych Netii i Polkomtelu, odwołując z nich synów założyciela Polsatu.
Systemy do zarządzania zasobami ludzkimi nie tylko zwiększają efektywność pracy zespołów HR, ale także wspomagają rozwój pracowników poprzez planowanie szkoleń i wzmacnianie zaangażowania, co zapobiega nadmiernej rotacji. Ponadto oferowana przez nie samoobsługa pracownicza oszczędza czas, a automatyzacja części procesów administracyjnych zmniejsza koszty prowadzenia biznesu.
Comarch, największy dostawca systemów ERP w Polsce, przedstawia nowe narzędzie – Comarch ChatERP. Jest to interaktywny asystent o nazwie ChatERP, który jest równolegle rozwijane we flagowym produkcie tj. w Comarch ERP Optima, a docelowo będzie dostępny we wszystkich systemach Comarch ERP. Narzędzie jest oparte o generatywną sztuczną inteligencję.
Rodzina Filipiaków jest gotowa oddać kontrolę nad spółką. Pytanie, co zrobią akcjonariusze mniejszościowi. Czy wicelider polskiego rynku IT zmieni właściciela?
Za kilkanaście dni zostanie ogłoszone wezwanie do sprzedaży akcji Comarchu. Kurs papierów spółki od dwóch tygodni utrzymuje się powyżej ceny zaproponowanej przez przejmujących.
Rodzina Filipiaków wraz z funduszem CVC Capital Partners zaoferowali 315,4 zł za każdą z akcji Comarchu. Na wieść o tym notowania wystrzeliły i przebiły ofertę przejmujących.
Ta transakcja jest dowodem na to, że polskie firmy tworzące własne oprogramowanie są w kręgu zainteresowań poważnych inwestorów - komentuje Adam Góral, prezes Asseco Poland, największej polskiej firmy informatycznej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas