Aktualizacja: 11.06.2015 17:31 Publikacja: 11.06.2015 17:31
Foto: Bloomberg
– Jesteśmy w trakcie konsultacji założeń prywatyzacji KSC. Odbyło się już kilkanaście spotkań i jesteśmy w dobrym kontakcie z pracownikami i plantatorami. Wychodzimy naprzeciw postulatom uprawnionych i uwzględniamy ryzyka związane z prowadzeniem tego procesu, które uwidoczniły się przy poprzednich próbach prywatyzacji KSC, jak choćby wykupowanie akcji przez osoby podstawione – powiedział Cezary Gabryjączyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa w Cukrowni Kruszwica z grupy KSC, gdzie wziął udział w obchodach Dnia Pola.
Bruksela wsłuchuje się w głos przedsiębiorców, Chiny wprowadzają cła odwetowe na USA, a Polska nie została uwzględniona w projekcie europejskiego modelu AI. W najnowszym odcinku podcastu „Twój Biznes” przyglądamy się także protekcjonistycznym ruchom polskiej branży budowlanej oraz sytuacji na rynkach finansowych.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
W przypadku większości spółek z sektora medycznego można się podziewać kontynuacji pozytywnych tendencji w wynikach. Część jednak nie zaliczy końcówki zeszłego roku do udanych.
Jest wtorek, 4 lutego, a w dzisiejszym odcinku podcastu „Twój Biznes” przyglądamy się decyzji Donalda Trumpa o zawieszeniu wojny celnej z Kanadą i Meksykiem, analizujemy odbudowę europejskiego przemysłu, a także sprawdzamy, jakie konsekwencje może mieć współpraca Raiffeisen Banku z rosyjskim przemysłem zbrojeniowym. Na koniec przyglądamy się planom Wielkiej Brytanii, której premier dąży do resetu stosunków z Unią Europejską.
Rusza kluczowa odsłona sporu o władzę w fundacjach założonych przez miliardera. Sąd w Liechtensteinie zbiera się w tym tygodniu. Kiedy wyda decyzję?
Premier Ontario Doug Ford ostro zareagował na wprowadzone przez prezydenta USA Donalda Trumpa potężna cła na Kanadę. Amerykańskie firmy otrzymały całkowity zakaz zawierania kontraktów w prowincji. Największym przegranym ma być Starlink należący do Elona Muska.
Śledczy nie chcą ścigać winnych wyrządzenia szkody na kwotę 1,4 mln zł w spółce Elewarr. Odmówili śledztwa, którego chciała NIK.
Od blisko dwóch lat nie może rozpocząć się proces przeciwko jednemu z szefów Agencji Rynku Rolnego.
Jeszcze w czerwcu Janusz Piechociński może stracić prezesurę w partii. Mają go zastąpić młodsi.
Tematyka dzisiejszych dzienników jest dość zróżnicowana. Dużo jest jednak o problemach świata, jak i naszych krajowych.
NIK uznała, że patologii w spółce jest za dużo ?i wystąpiła o jej likwidację. Powiadomiła też prokuraturę.
Rośnie rolnicza koalicja, która naciska na Ministerstwo Rolnictwa, aby rozpoczęło prywatyzację magazynów firmy Elewarr z udziałem rolników.
Bardzo niskie ceny pszenicy, żyta oraz rzepaku wywołują protesty rolników. Domagają się oni m.in. wprowadzenia gwarantowanych cen. Na to nie ma jednak szans, bo obowiązują nas regulacje unijne.
Moc obsadzania stanowisk leży w rękach feudalnego władcy, ewentualnie któregoś z wasali. O tym wiemy z deklaracji Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka - pisze socjolog
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas