Andrzej Wasilewski,
promotor sportowy i współwłaściciel spółki
organizującej gale bokserskie zainwestował w akcje
Hyperiona,
Aktualizacja: 03.07.2015 14:45 Publikacja: 03.07.2015 14:45
Andrzej Wasilewski,
promotor sportowy i współwłaściciel spółki
organizującej gale bokserskie zainwestował w akcje
Hyperiona,
właściciela
Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej.
W piątek ujawnił się, jako posiadacz ponad 5-proc. pakietu akcji.
Jak podała giełdowa firma, Wasilewski po transakcji z 29 czerwca ma 1,92 mln walorów, czyli 5,88 proc. wszystkich. Pod koniec ubiegłego miesiąca dokupił 855 tys. walorów.
Gale organizowane przez KnockOut wiele lat pokazywał Polsat, ale inwestorom giełdowym sam Andrzej Wasilewski raczej kojarzyć powinien się grupą MNI i Andrzejem Piechockim. W latach 2010-2012 zasiadał w radzie nadzorczej spółki Telprojekt (ostatnio wykonawca Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej, MNI podaje, że ją sprzedał), a obecnie także w Ramtelu (spółka zależna MIT, pośrednio od MNI).
Wasilewski akcje Hyperiona kupił najprawdopodobniej od MNI.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Andrzej Wasilewski,
promotor sportowy i współwłaściciel spółki
Rafał Brzoska już wcześniej pomagał pasażerom linii lotniczych. Ale teraz jego pomysł jest nowatorski. Od 13 listopada w 8 krajach europejskich można nadać walizkę w paczkomacie InPostu. I nie płacić wywindowanych stawek przewoźników.
To, że Niemcy przestrzegają obowiązujących przepisów, nie jest niczym nowym. Okazuje się jednak, że coraz częściej przestrzegają ich aż za bardzo. To działa jak hamulec dla gospodarki. I kosztuje miliardy euro.
Czym różni się od większości rosyjskich bogaczy Michaił Prochorow? Między innymi tym, że jest najbogatszym kawalerem Rosji, bezdzietnym, a z majątku szacowanego na 11 mld dol., 9 mld stanowi gotówka. Teraz sprzedał swój przedostatni rosyjski aktyw.
Jest czwartek, 14 października, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek podsumowuje kluczowe wydarzenia gospodarcze.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Dziś w skarżyskiej spółce Mesko powinno zostać podpisane porozumienie dotyczące sprzedaży piorunów w ramach unijnego programu EDIRPA. Ale firma ma problemy z terminową realizacją dostaw.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Trzęsienie ziemi o sile 6,2 stopnia uderzyło w regionie Fukushimy. W tej samej prefekturze doszło w 2011 roku do katastrofy elektrowni atomowej.
To był najlepszy mecz turnieju - Rafael Nadal po tie-breaku w piątym secie pokonał Dominika Thiema i w półfinale zagra z Juanem Martinem del Potro.
Największa na świecie kolonia pingwinów królewskich została w tajemniczych okolicznościach zdziesiątkowana - w ciągu 35 lat jej liczebność zmniejszyła się z 500 tys. do 60 tys. par - informuje Sky News, cytując badanie opisane w magazynie naukowym "Antarctic Science".
Ugodą zakończył się wieloletni spór MNI, kontrolowanego przez Andrzeja Piechockiego i Orange Polska, zarządzanego dziś przez Bruno Duthoit. Porozumienie nie jest bez znaczenia dla losów Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej i unijnej dotacji z nią związanej. Właścicielowi MSS - Hyperionowi - powinna pomóc w zdobyciu bardzo potrzebnego finansowania, a może i dopięciu umowy (nota bene z Orange) na dzierżawę zasobów, które mają domknąć projekt.
W przededniu sprzedaży Hyperiona grupa MNI zawarła ugodę w trwającym kilka lat sporze z Orange Polska o rozliczenia telekomunikacyjnych firm. Choć w jego trakcie padały kwoty rzędu kilkuset milionów złotych skończyło się na rozliczeniu 10,3 mln zł.
Notowany na GPW fundusz MNI poinformował, że otrzymał od innego funduszu ofertę na aktywa telekomunikacyjne. Potencjalny kupiec chce zapłacić za nie 100 mln zł – podało MNI, którego akcje dziś drożeją.
Giganci podali już dane za miniony kwartał i pierwsze dziewięć miesięcy roku. Teraz pora na nieco mniejsze firmy. Obraz rynku średnich operatorów telekomunikacyjnych po trzech kwartałach 2013 r. jest mieszany, tak jak i mieszane są trendy w branży. Jak dowodzą wyniki Multimedia Polska najbardziej rentowne są ciągle sieci telewizji kablowej, gdzie marża EBITDA sięga 50 proc. Za to podobnie jak i w tradycyjnych telekomach stacjonarnych także kablówkom trudno przychodzi powiększanie statystyk baz abonentów i sprzedanych RGU. Problemu tego nie widać ciągle u podmiotów, które jak ATM, zajmują się perspektywicznymi dziś wśród telekomów stacjonarnych, biznesami: prowadzeniem data center i transmisją danych.
Po kwartalnych wynikach gigantów z telekomunikacyjnej branży przyszła pora na firmy średniej i mniejszej wielkości. Przejrzeliśmy ich dotychczas opublikowane sprawozdania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas