Aktualizacja: 17.09.2015 08:16 Publikacja: 16.09.2015 22:00
Foto: 123RF
Polacy zarabiają coraz więcej. W tym roku płaca brutto przekroczyła 4 tys. zł miesięcznie. Więcej pieniędzy w kieszeniach zawdzięczamy jednak większemu wysiłkowi. Już 88 proc. z nas pracuje ponad 40 godzin tygodniowo. To dużo więcej niż w krajach rozwiniętych: tylko 47 proc. Brytyjczyków i 33 proc. Francuzów poświęca tyle czasu na pracę. Mamy więc więcej pieniędzy, ale mniej czasu, by je wydawać. Zyskują na tym głównie branże oferujące wypoczynek lub rozrywkę.
Dziś w skarżyskiej spółce Mesko powinno zostać podpisane porozumienie dotyczące sprzedaży piorunów w ramach unijnego programu EDIRPA. Ale firma ma problemy z terminową realizacją dostaw.
Branża OZE docenia liberalizację ustawy wiatrakowej, ale krytykuje nadmiar biurokratycznych obowiązków przy tworzeniu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
Liczba możliwych kombinacji produktowych jest skończona. Dlatego rozwój technologii jest jednym z kluczowych elementów budowy przewagi konkurencyjnej – mówi Wojciech Mach, CEO GFT Poland.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program. Poznaj lepiej jej cechy i przyjrzyj się temu, w jaki sposób ułatwia i przyśpiesza zarówno pracę profesjonalnych księgowych, jak i przedsiębiorców. Przekonaj się, dlaczego nasi użytkownicy zostają z nami na dekady i dlaczego warto dołączyć do tego grona.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Dzięki tzw. umowie integracyjnej ma dojść do wzmocnienia i ujednolicenia zasad współpracy dotyczących m.in. zarządzania wspólnymi projektami, restrukturyzacji i optymalizacji kosztów oraz wymiany informacji.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Kontroling, wyposażony w nowoczesne systemy EPM, umożliwia szybsze reagowanie na zmieniającą się rzeczywistość biznesową.
Podczas konferencji „Zmiany podatkowe 2024/2025” – największego dorocznego wydarzenia PwC związanego z podatkami – eksperci zebrali istotne dla firm zagadnienia w praktyczną całość, przedstawili także związane z nimi ważne terminy.
Porozumienie akcjonariuszy modowej grupy zbudowane przez twórcę holdingu Colian odkupiło od Jerzego Mazgaja ostatni duży pakiet akcji, który miał w krakowskiej firmie.
Skuteczna komunikacja, emocje, wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz wdrażanie technologicznych zmian to wyzwania, z którymi mierzą się dziś dyrektorzy finansowi i którymi można właściwie zarządzać.
Prowadzenie sklepu, punktu gastronomicznego czy usługowego w ramach franczyzy staje się dla coraz większej liczby Polaków sposobem na biznes. Szybko przybywa też firm, które decydują się na rozwój w ramach tego modelu biznesowego.
Widoczny w wielu branżach spadek liczby ofert pracy to nie tylko efekt słabszej koniunktury. To także skutek przyspieszonej automatyzacji firm sięgających po narzędzia AI, co widać też po rosnącym popycie na specjalistów w tej dziedzinie.
Dyrektor finansowy musi uważnie obserwować otoczenie i innych, uczyć się, rozmawiać z ludźmi pełniącymi podobne role i czerpać z ich doświadczeń by dostarczać odpowiednią wartość biznesowi – mówi Marcin Makusak, partner PwC.
Sektory, na które sztuczna inteligencja już dziś wywiera największy wpływ, są w stanie odnotować niemal pięciokrotnie wyższy wzrost wydajności pracy – wskazuje najnowszy raport PwC, który „Rzeczpospolita” publikuje jako pierwsza.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas