RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 26.12.2024 02:09 Publikacja: 21.03.2024 09:53
Foto: Bloomberg
Equinix to tzw. data centre REIT, czyli fundusz inwestujący w nieruchomości komercyjne przeznaczone na centra obsługi danych. Jego klientami są m.in. takie giganty sektora IT jak Alphabet, Amazon czy Microsoft. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wybrała natomiast Equinix jako dostawcę centrum danych dla WATS, czyli swojego nowego systemu transakcyjnego.
Hindenburg Research, czyli firma która w zeszłym tygodniu uderzyła swoim raportem w LPP, zarzuca Equinoxowi oszustwa księgowe oraz „sprzedawanie mrzonek” o sztucznej inteligencji, która pomoże w przyszłości mocno zwiększyć zyski. Analitycy Hindeburga twierdzą, że Equinox zawyża AFFO, czyli kluczowy wskaźnik dla działalności REITów (odzwierciedlający skorygowane środki uzyskiwane z działalności biznesowej). Equinox miał zawyżyć AFFO o 22 proc., wykorzystując sztuczkę księgową. Na zawyżaniu AFFO miało zależeć wysokiej rangi menedżerom spółki, gdyż od tego zależało, ile otrzymają jej akcji. Na sprzedaży papierów własnej spółki mieli zarobić od 2019 r. łącznie 327 mln USD. Ponadto przedstawiali inwestorom zbyt optymistyczne prognozy. Wskazywali w nich, że sztuczna inteligencja pozwoli mocno obniżyć w przyszłości konsumpcję prądu przez ich centra danych. Tymczasem eksperci wyrażali wątpliwości, czy Equinox może odpowiednio zmodernizować starsze budynki, w których znajduje się wiele jego centrów danych.
To największe święto Rosji. Kraj staje na tydzień, obywatele zasiadają przy stołach, goszczą się i podróżują. Jednak w trzecim roku wojny Putina Nowy Rok Rosjan będzie uboższy i dla wielu na kredyt. Mimo to Rosjanie nie oszczędzają ani na żywności, ani na wyjazdach. Jakby następnego roku miało już nie być.
Samoloty na podróże do Polski od połowy rozpoczynającego się właśnie tygodnia są pełne. Jeśli można znaleźć jeszcze bilet, to kosztuje on nawet dwukrotnie więcej niż podróż tego samego dnia w drugą stronę. Podróżują Polacy, ale nie tylko.
Za 96 armatohaubic oraz ponad 300 pojazdów towarzyszących artylerii resort obrony zapłaci ok. 17 mld zł. W poniedziałek podpisano umowę na największe zamówienie, które prawie w całości trafi do polskiej zbrojeniówki.
Polska firma Qemetica przejęła zakłady produkcyjne i badawczo-rozwojowe w trzech amerykańskich stanach. Jak sobie radzą polskie spółki w USA?
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
Nadejście nowego roku to często czas postanowień. Mogą one dotyczyć różnych obszarów naszego życia, choć z ich realizacją… bywa różnie. Warto więc skupić się na takich, które są dość proste w wykonaniu i jednocześnie przyniosą nam wymierne korzyści, wygodę i spokój. Pomoże w tym aplikacja PeoPay Banku Pekao S.A. z którą można ćwiczyć dobre nawyki finansowe, uporządkować swój budżet i oszczędzić.
Średni wiek osób, które na koniec zeszłego roku zasiadały we władzach największych spółek, wzrósł w ostatnich latach z 50 do 52 lat. Starzenie się władz dużych firm to globalny trend.
Fatalna sesja na GPW. WIG20 stracił 2,6 proc. i znów był w ogonie europejskiej stawki.
Liczbę ofert ratują firmy z NewConnect, a wartość – Żabka. W tle jednak widać dużą niemoc polskiego rynku IPO. Jaki będzie 2025 rok?
Odsetek osób mających dostęp do informacji poufnych, kupujących akcje spadł w USA do poziomu najniższego od kilkunastu lat. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na rodzimym rynku. Wnioski nie napawają optymizmem.
Jednym z fundamentów GPW znów mają być inwestorzy – tak w skrócie można opisać strategiczne kierunki rozwoju operatora rynku na lata 2025–2027.
Przeciętna polska spółka rodzinna na GPW ma ponad 100 milionów złotych wyniku EBITDA, a jej wartość rynkowa przekroczyła miliard złotych w 2023 r.
Ani warszawska GPW, ani inne giełdy w Europie nie wystraszyły się zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA. Przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze reakcje.
Komisja Nadzoru Finansowego przymierza się do nałożenia kary finansowej na największą firmę odzieżową w kraju. Chodzi o Rosję. Spółka nie zgadza się z nadzorcą, ale pozostaje do jego dyspozycji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas