Jesteście jednym z największych pracodawców w Wielkopolsce. Jaki wpływ zakład w Tarnowie Podgórnym ma na lokalny rynek pracy?
Naszymi największymi atutami na lokalnym rynku pracy są przede wszystkim stabilne zatrudnienie i duże możliwości rozwoju. Mamy na pokładzie wielu pracowników, którzy zaczynali karierę u nas od programów stażowych. Jeśli ktoś chce się rozwijać ekspercko lub lidersko w produkcji, logistyce, jakości, finansach, technice, bezpieczeństwie i ochronie środowiska, doskonałości operacyjnej, to nasz zakład jest miejscem z naprawdę sporymi możliwościami.
Ponadto, wspieramy edukację zawodową i od 2019 roku obejmujemy patronatem zawód mechatronika w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym. Dzięki temu dzielimy się naszą wiedzą oraz doświadczeniem oraz zapewniamy warunki do kształcenia osób, które posiadają potencjał do rozwoju w obszarze nauk technicznych.
Rynek pracy w tej chwili to przede wszystkim rynek pracownika. Jakie atuty ma fabryka, by przyciągnąć pracowników?
Spójrzmy na to, co nasi pracownicy mówią w ankietach, które co roku przeprowadzamy w trosce o ich doświadczenia i kulturę organizacji. To, co wybrzmiewa z nich najmocniej, to bardzo dobra atmosfera pracy i możliwości rozwoju, ale i stabilność zatrudnienia. Stawiamy mocno na współpracę i zespołowość, stąd też idea pracy zespołowej w małych grupach tzw. mini business units, w których odpowiedzialność, ale i też poczucie sprawczości są większe.
Imperial Tobacco w Polsce od lat wyróżnia się dbałością o pracownika oraz stabilnymi warunkami zatrudnienia. Potwierdzeniem jest nagroda Top Employer, którą firma zdobyła już 12 razy. Jesteśmy również sygnatariuszem Karty Różnorodności, wspierając tym samym budowanie otwartego i inkluzywnego środowiska pracy. W tym roku rozpoczęliśmy w naszej fabryce kampanię dot. różnorodności, w której podkreślamy, że „wspaniałe umysły myślą inaczej” i rozwijamy naszą wiedzę na temat tego, co to może dla nas oznaczać.